archiveShpend Ahmeti

Lajme

Shpend Ahmeti i kërkon ‘përballje’ publike Albin Kurtit

Kryetari i PSD-së dhe Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka kërkuar debat publik kryetarit të VV-së, Albin Kurtit. Ahmeti ka thënë se për gjendjen në Prishtinë, përgjegjës nuk janë drejtorët e VV-së, por lideri i saj, Albin Kurti. “Jam i gatshëm për debat. Do të vi absolutisht s’kam çka fshehi me...
Lajme

Shpend Ahmeti i bashkohet paradës se LGBTI-së

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti po merr pjesë në paradën e organizuar nga komuniteti i LGBTI-së. Në këto pamje të Indeksonline mund të shihni kryetarin e PSD-së në sheshin e Prishtinës përkrah të pranishëmeve të tjerë që po mbështesin këtë paradë. Edhe Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha u pa...
Lajme

Nga sot kryeqytetit do t’i shtohen edhe 21 autobusë urbanë

Nga sot kryeqytetit do t’i shtohen edhe 21 autobusë urbanë. Kështu ka bërë të ditur kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti duke treguar edhe linjat e reja që do të funksionalizohen falë autobusëve shtesë. “Risi është linja e Kalabrisë që fillon te Pastrimi dhe kalon në disa rrugë të Kalabrisë përfshi...
1 13 14 15
Page 15 of 15