archiveShpend Ahmeti

Lajme

Shpend Ahmeti akuzohet se ka humbur fondin prej 500 mijë eurove

Fitore Pacolli, ish-shefe e kabinetit të kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka akuzuar këtë të fundit se ka humbur gjysmë milionë euro fond nga Bashkimi Evropian për një çerdhe në lagjen Kolovica e Re. Në emisionin “038”, deputetja e VV-së, tha se BE-ja ka qenë në pritje të dërgimit të...
Lajme

Ahmeti e Limaj paralajmërojnë Thaçin e Haradinajn

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i mandatuar nga Qeveria e Kosovës në krye të delegacionit shtetëror për bisedimet me Serbinë ka thënë se mandati i këtij delegacioni është i qartë. Limaj ka thënë se si delegacion ata mirëpresin çdo ide të mirë. Ai ka paralajmëruar se nga nesër ata do...
Lajme

Shpendi i dha “krah” Qeverisë

Muaj më parë deputetët e PSD-së ishin të parët që i kishin dorëzuar nënshkrimet për rrëzimin e Qeverisë nëpërmjet mocionit të votëbesimit, duke akuzuar kështu LDK-në dhe LVV-në se nuk dëshironin ta rrëzonin Qeverinë. Por me miratimin e rezolutës për dialog të shtunën e kaluar vlerësohet se i është zgjatur...
Lajme

Cakolli: Shpend Ahmeti në vend që të ushtrojë përgjegjësitë e tij në Prishtinë, ka zgjedhur të dialogojë me Serbinë

Sekretari i Përgjithshëm i PDK'së, dega në Prishtinë, Bujar Cakolli, ka akuzuar Shpend Ahmetin se ka lënë anash përgjegjësitë e tij që ka ndaj prishtinasve dhe ka zgjedhur që të dialogojë me Serbinë, transmeton Korrespodenti. Cakolli përmes një statusi në profilin e tij në facebook ka thënë se, prishtinasit janë...
Lajme

“Vetëvendosje dhe LDK po u frikësohen zgjedhjeve”

Kryetari i PSD’së Shpend Ahmeti i ka quajtur të pa baza akuzat nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje se partia që ai udhëheq po e mban qeverinë në pushtet. Thotë se prej këtyre dy partive opozitare nuk kanë marrë kurrë kërkesë për nënshkrim për rrëzim të qeverisë. “Nuk...
1 11 12 13 14 15
Page 13 of 15