archiveShpend Ahmeti

Lajme

Cakolli: Shpend Ahmeti në vend që të ushtrojë përgjegjësitë e tij në Prishtinë, ka zgjedhur të dialogojë me Serbinë

Sekretari i Përgjithshëm i PDK'së, dega në Prishtinë, Bujar Cakolli, ka akuzuar Shpend Ahmetin se ka lënë anash përgjegjësitë e tij që ka ndaj prishtinasve dhe ka zgjedhur që të dialogojë me Serbinë, transmeton Korrespodenti. Cakolli përmes një statusi në profilin e tij në facebook ka thënë se, prishtinasit janë...
Lajme

“Vetëvendosje dhe LDK po u frikësohen zgjedhjeve”

Kryetari i PSD’së Shpend Ahmeti i ka quajtur të pa baza akuzat nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje se partia që ai udhëheq po e mban qeverinë në pushtet. Thotë se prej këtyre dy partive opozitare nuk kanë marrë kurrë kërkesë për nënshkrim për rrëzim të qeverisë. “Nuk...
Lajme

“Uluni në cunga”, Vetëvendosje ironizon me Shpend Ahmetin

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosjes në Prishtinë ka organizuar një aksion simbolik, ku kanë vendosur cunga në stacionet e autobusëve urban në Prishtinë në mungesë të pritoreve dhe strehëve. Sipas tyre, kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti nuk po punon në reformimin e transportit publik, ku gjatë fushatës së tij...
Lajme

Albi Mall reagon ndaj deklaratave të Vetëvendosjes

Kompania Albi Mall ka reaguar pas deklaratave të Lëvizjes Vetëvendosje, ku dy figura nga kjo parti, shtruan dilema se mos kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti është aksionar aty, dhe se kjo kompani nuk ka leje ndërtimi. Albi Mall, përmes një komunikate për media, thotë se janë kompani e biznes familjar...
Lajme

Vetëvendosje: A është Shpend Ahmeti aksionar në Albi Mall?

Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar sërish kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti, se po lejon ndërtime pa leje në kryeqytet për përfitime të veta. Anëtari i kryesisë së VV-së, Arbër Vokrri, në një konferencë për medie ka thënë se pjesa shtesë e kompanisë Albi Mall është ndërtuar pa leje dhe se Ahmeti...
Lajme

Ahmeti kërkon që Thaçi e Vuqiq të mos takohen më

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se nuk duhet të ketë takim të katërt ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij serb, Aleksandar Vuçiq. Ahmeti ka thënë se takimi i djeshëm Thaçi-Vuçiq ishte i treti me radhë pa mandat, pa legjitimitet dhe pa platformë, duke sugjeruar...
Lajme

Shpend Ahmeti i kërkon ‘përballje’ publike Albin Kurtit

Kryetari i PSD-së dhe Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka kërkuar debat publik kryetarit të VV-së, Albin Kurtit. Ahmeti ka thënë se për gjendjen në Prishtinë, përgjegjës nuk janë drejtorët e VV-së, por lideri i saj, Albin Kurti. “Jam i gatshëm për debat. Do të vi absolutisht s’kam çka fshehi me...
1 11 12 13 14
Page 13 of 14