archiveShpend Ahmeti

Lajme

Shpend Ahmeti kthehet në gjirin e Devollëve për qumështin

Komuna e Prishtinës është duke e shqyrtuar mundësinë që të negociojë kontratë me kompaninë “Devolli”, për të arritur te çmimi 20 centë për një paketim qumësht, që është i përballueshëm për komunën. Këtë, për KTV-në e ka konfirmuar kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, pas vendimit që të anulohet tenderi i...
Lajme

Shpend Ahmeti: Ndoshta Thaçi di diçka që ne nuk dimë

Bashkëdrejtuesi i Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Shpend Ahmeti, ka thënë në një konferencë për media se ekipi negociator bashkë me gjashtë komisione të formuara brenda tij, janë duke punuar intensivisht rreth procesit të dialogut me Serbinë. Ahmeti, sikurse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se...
Lajme

Bujar Cakolli akuzon Shpend Ahmetin dhe Dardan Molliqajn se grabiten 530 mijë euro të taksave të prishtinasve

Zv.ministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Bujar Cakolli, përmes një postimi në profilin e tij në facebook ka akuzuar Shpend Ahmetin dhe Dardan Molliqajn se kanë grabitur me maskën e parajsës fiskale, 530.000 euro të taksave të prishtinasve. "Paramendoni, këta që deri dje mbanin ligjerata moralizuese, vjedhin edhe në...
1 10 11 12 13 14
Page 12 of 14