archiveShpend Ahmeti

Lajme

Njihuni me drejtoreshën e re të Arsimit në Komunën e Prishtinës

Shpresa Shala do të jetë drejtoresha e re e Arsimit në Komunën e Prishtinës, ka njoftuar, Kryetari i Komunës Shpend Ahmeti. Sipas Ahmetit, Shala ka qenë drejtoreshë e Shkollës Fillore “Xhemajl Mustafa” në Prishtinë. “Drejtoreshë e Arsimit do të jetë Shpresa Shala. Ajo ka qenë drejtoreshë në shkollën “Xhemajl Mustafa”...
Fun

‘Ludo King’ut’ nuk i reziston as Shpend Ahmeti!

As kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti nuk po i reziston lojës më të famshme aktualisht, LUDO King. Ai është parë në rrjetin social Facebook teksa po luante, si relaks pas një dite të stërmbushur me obligime madhore shtetërore, transmeton Klan Kosova. Shikoni foton e më poshtme:...
Lajme

Ahmeti: Të mos e lëmë vetëm Haradinajn për taksën

Pas takimit me liderët shtetërorë, kryetari i Partisë Socialdemokrate ka thënë se nuk mund ta lënë vetëm kryeministrin Ramush Haradinaj në çështjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Derisa është rritur presioni nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës, Ahmeti beson se nuk po rrezikohen raportet...
Lajme

Ahmeti i kerkon duel Albinit paditë VV

Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe PSD-së, Shpend Ahmeti e ka filluar ditën e tij me një padi në Gjykatën Themelore të Prishtinës. Ai ka paditur ish- partinë e tij, Lëvizjen Vetëvendosje. Ka thënë se arsyet e kësaj padie janë shpifjet e vazhdueshme që kjo parti i ka bërë në...
Lajme

Shpend Ahmeti kërkon të pezullohet taksa ndaj Serbisë

Bashkë-kryesuesi i ekipit negociator dhe kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka thënë që janë për t’u pezulluar taksa për t’i dhënë shans dialogut. Por, sipas tij, nëse dialogu nuk ka sukses atëherë taksa duhet të hyjë në fuqi menjëherë. Në një intervistë për televizionin publik ai ka deklaruar se këtë...
Lajme

Fshehurazi e pa paralajmërim, Limaj e Ahmeti udhëtojnë në Bruksel

Pa paralajmërim dhe në mënyrë të fshehtë, kanë udhëtuar për në Bruksel, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti. Burime të televizionit të afërta me zhvillimet, kanë thënë se bashkëkryesuesit e ekipit negociator kanë udhëtuar për në Bruksel, të hënën, për të diskutuar për ecurinë e dialogut me Serbinë. Nuk dihet se...
Lajme

Shpend Ahmeti jep një propozim në rast se hiqet taksa

Kryetari i Partisë Social Demokrate, Shpend Ahmeti ka thënë se partia e tij mbështetë kryeministrin, Ramush Haradinaj, rreth mos heqjes së taksës pa ndonjë premtim konkret. “Ramush Haradinaj e ka mbështetjen e tonë që mos me heq taksën pa asnjë kusht. Nëse nuk ka marrëveshje atëherë të kthehet automatikisht, edhe...
1 9 10 11 12 13 14
Page 11 of 14