archiveShpend Ahmeti

Lajme

Pas shumë kohësh takohen Kurti e Ahmeti, përshëndeten me bërryla

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka vizituar Komunën e Prishtinës, ku po zhvillon takim me kryetarin Shpend Ahmeti. Në takim është i pranishëm edhe ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia. Kurti e Ahmeti nuk kanë shtrënguar duart, ata janë përshëndetur me bërryla, kjo për shkak të rekomandimeve të institucioneve...
Lajme

Ahmeti propozoi të hiqen oraret e lëvizjes, të hapen çerdhet, shkollat e kufijtë – kjo është përgjigja e Ministrisë së Shëndetësisë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti dha dje disa propozime për hapje më të madhe të vendit, pas rënies drastike të rasteve me coronavirus. Ai dha disa ide dhe ato u mirëpritën nga ndjekësit e tij. Në Ministrinë e Shëndetësisë thonë se shume prej këtyre propozimeve ndodhin në qershor, kur fillon...
Lajme

“Trafiku Urban” nis punën më 18 maj, Shpend Ahmeti jep detaje

Kryetari i Komunë së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se transporti i “Trafikut Urban”, pritet të nisë në fazën e dytë të lehtësimit të masave, konkretisht më 18 maj. Ahmeti ka thënë se të gjithë operatorët janë të detyruar të marrin leje speciale nga Ministria e Shëndetësisë për...
Lajme

30 mijë euro për muzikë e 4500 të tjera për sport e kuzhinë, pulikohen “subvencionet” që ndau Komuna e Prishtinës gjatë pandemisë

Janë publikuar listat me emrat e artistëve, sportistëve dhe kuzhinerëve që organizuan aktivitete gjatë pandemisë për qytetarët e Prishtinës, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas këtyre listave, për performancat e artistëve të ndryshëm të cilët kanë kënduar gjatë ditëve të kaluar dhe performacat që do të mbahen nga gjithsej 56 artistë, Komuna...
Lajme

Ahmeti: Relaksimi i masave fillon nga 4 maji

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se prej 4 majit do të fillojë relaksimi i masave të cilat janë vendosur për të parandaluar përhapjen e pandemisë COVID-19. Ai ka thënë se relaksimi i masave do të jetë gradual dhe se do të zbatohet në tri faza. Sipas tij, mesi...
Lajme

Ahmeti: Një rast në Prishtinë, afër jemi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP), të shtunën ka njoftuar edhe për 28 raste të reja në Kosovë. Prej këtyre rasteve, një është regjistruar në Prishtinë. Për këtë ka reaguar kreu i kryeqytetit, Shpend Ahmeti, i cili ka thënë se një shifër e tillë prej 28 rastesh të reja nuk...
Lajme

Shpend Ahmeti tregon se kur mund të hapen kafenetë e restorantet

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se tash është koha që institucionet të flasin për fazën e rihapjes pas përballjes me pandeminë edhe në vendin tonë. Ai ka thënë se gastronomia (kafetë, restorantet) do të jenë të fundit që do të hapen. ‘’Është koha të diskutojmë për...
Lajme

Shpend Ahmeti jep lajmin e mirë, ja çka do të ndodh pas tri dite

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në një intervistë për IndeksOnline ka thënë se numri i të infektuarve me koronavirus në Prishtinë është nën kontroll. Ahmeti shtoi se institucionet duhet të iu qëndrojnë afër qytetarëve në këto kohë të vështira, prandaj në Prishtinë do të zhvillohen disa aktivitete që...
Lajme

Shpend Ahmeti ka një porosi për qytetarët

Në Prishtinë sot janë konfirmuar edhe dy raste të reja me koronavirus. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka apeluar qytetarët që të vazhdojnë të qëndrojnë në shtëpi, në mënyrë që të ketë sa më pak raste të reja. “Dy raste të reja në Prishtinë e fatkeqësisht 51 në...
Lajme

Shpend Ahmeti foto nga sheshi i zbrazët: Nuk ta kemi ditë vlerën

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka postuar në Facbook një foto nga sheshi i zbrazët i kryeqytetit. Ahmeti tha se deri më tani nuk ia kemi ditur vlerën Prishtinës. Numri një i kryeqytetit shtoi se mezi po pret që të kalohet pandemia. https://www.facebook.com/shpend.ahmeti/posts/10159683666022166...
1 2 3 7
Page 1 of 7