archiveShpend Ahmeti

Lajme

“Haki Abazi ia përmendi gruan Dardan Molliqajt”

Shpend Ahmeti e ka komentuar rrahjen e Dardan Molliqajt dhe Haki Abazit. I ftuar në “Dpt te Fidani”, kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, thotë se Dardan Molliqaj i ka thënë se mbrëmë ka ndodhur vetëm një shtyerje. “Le ta hetojnë organet e rendit” u shpreh Ahmeti, transmeton Gazeta Sinjali. Më...
Lajme

Shpend Ahmeti: Gabim i madh nënçmimi që po i bëjmë PDK’së

I futar në emisionin në emisionin Pressing të televizionit T7, Shpend Ahmeti foli për fushatën zgjedhore dhe për zgjedhjet e Tetorit. Duke folur për PDK-në, ai tha se jemi duke e nënçmuar shumë duke i vendosur në vendin e katërt, gjë që mund të mos ndodhë, raporton Korrespodenti. Ndryshe Ahmeti,...
Lajme

Ahmeti: Sa e njoh Albinin, ai nuk heq dorë nga kryeministri

Lideri i PSD-së, Shpend Ahmetika deklaruar se në bazë të përvojës së tij në të kaluarën, lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti nuk heq dorë nga pozita e kryeministrit. Ahmeti ka pohuar se po të mos ishte ky kusht i Vetëvendosjes, kjo parti do të ishte në qeveri në vitin 2017...
Lajme

Ilir Deda: Shpend Ahmeti që nga 2009-a e ka dashur AAK-në

Deda përmes një statusi në llogarinë e tij në ‘Facebook’ është munduar të shpjegojë zhvillimet e fundit politike sipas këndëvshtrimit të tij, duke thënë se mundësinë e listës së përbashkët opozitare e kanë prishur deklaratat e LDK-së që preferojnë të shkojnë të vetëm në zgjedhje, si dhe Vetëvendosje që do...
Lajme

Ahmeti: Bashkë me AAK-në jemi pretendent për të fituar zgjedhjet

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate kanë arritur marrëveshje për koalicion parazgjedhor. Kreu i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka thënë se do të garojnë me një listë të përbashkët qeverisëse. “Pas negociatave që kemi pasur mes dy subjekteve tona kemi arritur marrëveshje që për zgjedhjet e ardhshme të garojmë...
Lajme

AAK hynë në koalicion me PSD-në

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), i pari i kësaj partie Ramush Haradinaj, ka dhënë një deklaratë për media ku ka treguar se kanë vendosur të shkojnë në koalicion parazgjedhor me Partinë SocialDemokratke, shkruan Insajderi. “Ka domunuar tema për koalicionin parazgjedhor me...
Lajme

Takohen Isa Mustafa dhe Shpend Ahmeti

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i PSD-së, Shpend Ahmeti po vazhdojnë takimin në hotel ‘Sirius’ në Prishtinë, që u bë me ftesë të kryetarit të Lidhjes Demokratike. Ka një orë që Isa Mustafa e Shpend Ahmeti janë duke biseduar kokë më kokë në një nga hotelet e Prishtinës....
Lajme

Gjermania do të ndërtojë objekt të ri për ambasadë

Kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti dhe ambasadori i Gjermanisë Christian Heldt, kanë nënshkruar sot kontratën për shfrytëzimin e pronës së paluajtshme për ndërtimin e objektit të Ambasadës së Republikës Federale të Gjermanisë në Prishtinë. “Ndërtimi i objektit të ri të kësaj Ambasade konfirmon përkushtimin e Qeverisë Gjermane në...
Lajme

Rexhep Selimi ndjehet i zhgënjyer me Shpend Ahmetin: Të gjithë punuam në detaje që ai të fitojë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në Blic Interview me Astrit Gashin, ka folur për qeverisjen e Prishtinës nga Shpend Ahmeti.Kur është pyetur se a është zhgënjyer nga kryetari i kryeqytetit, Selimi është përgjigjur pozitivisht. Ai ka thënë se personalisht, sikurse të gjithë në Lëvizjen Vetëvendosje, janë kujdesur edhe në...
1 2 3 5
Page 1 of 5