archiveShkumbin Demaliaj

Lajme

Demaliaj e quan “spec” këtë person në Kuvend

Pas fjalës së deputetit të AAK’së, Shkumbin Demaliaj, i cili akuzoi kryeministrin Albin Kurti për ndryshim qëndrimesh e për heqje të tarifës ndaj Serbisë, deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha, tha se askush nuk u beson më pushtetarëve të deritanishëm. Basha i tha Demaliajt se duhet të mburret që e ka...
Lajme

“Zbulohet” një fotografi e Shkumbin Demaliajt me libra

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj ka zbuluar se është adhurues i madh i librit. Ai, madje ka thënë se ka më shumë libra se të gjithë deputetët e Vetëvendosjes bashkë. Demaliaj ka folur për një minibibliotekë në shtëpinë e tij, ku siç ka thënë ka libra nga më të ndryshmet,...
Lajme

Shkumbin Demaliaj: Kam libra sa krejt deputetët e Vetëvendosjes

Deputeti i AAK, Shkumbin Demaliaj ka thënë se ka libra më shumë se krejt deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje. “E kam një minibibliotekë te shtëpia, sa krejt deputetët e Vetëvendosjes mendoj se kam libra. Krejt veprat e Naim Frashërit, të periudhës së komunizmit në Shqipëri, vepra filozofike etj”, ka thënë Demaliaj,...
Lajme

AAK do t’i kandidojë për deputetë edhe të akuzuarit

Dy ministrat në detyrë nga AAK-ja me aktakuza, Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha, do të garojnë për deputetë. Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka konfirmuar për KTV-në se do t’i hyjë garës për ulëse në Kuvend. Votën qytetarëve do t’ua kërkojë edhe Ministri në detyrë i Mbrojtes, Rrustem...
Lajme

Haradinaj distancohet nga deklaratat e deputetit Shkumbin Demaliaj: As ai vetë nuk mendon ashtu po koka idhnu najsen

Kryeministri Ramush Haradinaj është distancuar nga deklarata e deputetit të partisë së tij, AAK-së, Shkumbin Demaliaj, i cili ka thënë se ‘po të kishte mundësi vetëm njerëzit e AAK’së do t’i shihte në punë”. “Distancohna prej kësaj, nuk mendoj se as Demaliaj mendon ashtu, as nuk mendon në këtë Kosovë...
1 2
Page 1 of 2