archiveShkëlzen Gashi

Lajme

Shkëlzen Gashi mohon se ishte shkaktar i arrestimit të ish-eprorëve të UÇK’së: Deformuan deklaratën e Prokurorisë Speciale

Publicisti, Shkëlzen Gashi, njëherit ish-këshilltar politik i ish-kryeministrit Albin Kurti, ka mohuar se deklaratat e tij ishin shkaktare në arrestimin e ish-eprorëve të UÇK-së nga Gjykata Speciale. Sipas tij një raportim i tillë është i pavërtetë dhe joserioz, meqë thotë se aktakuzat e Gjykatës Speciale, ishin përgatitur kohë më parë,...
Lajme

Shkëlzen Gashi: Albin Kurti flet palidhje, është demagog

Ish-këshilltari i Albin Kurtit, Shkëlzen Gashi, është nervozuar shumë sot me ish-shefin e tij. Ai në një status në Facebook, të Rron Gjinovcit, përveç që e ka quajtur populist ish-shefin, ka vazhduar tutje, duke e quajtur edhe demagog dhe person që flet palidhje. Gashi, duke i replikuar një komentuesi i...
Lajme

Mbrojtja e Kurtit ndaj UÇK’së, nervozon Shkëlzen Gashin: I doli në pah populizmi

Deklarata e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili në një konferencë për media kërkoi bashkim në mbrojtje të ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po akuzohen nga Prokuroria e Dhomave të Specializuar, në Hagë, duke se ka nervozuar ish-këshilltarin e tij Shkëlzen Gashin, shkruan Insajderi. Gashi...
Lajme

Publikohet video: Shkelzen Gashi e quan Dukagjinin ‘Metohi’ dhe thotë fajtorë për masakrën e Tivarit janë shqiptarët

Publicisti Shkëlzen Gashi vazhdon të jetë personi më kritikues për tekstet alternative gjashtë vëllimshme për Historinë e Ballkanit. Përmbajtjen e këtyre teksteve e ka kritikuar dhe e ka gjykuar si tendencioze Gashi, duke thënë se “arsyeja pse shqiptarët nuk paraqiten siç duhet në këto tekste, është përgjegjësi edhe e historianëve...
Lajme

Shkelzen Gashi: Unë asnjëherë nuk kam thënë se UÇK’ja ka kryer krime

Ish-këshilltari i kryeministrit në detyrë Albin Kurti, Shkëlzen Gashi, ka thënë se shqiptarët e Kosovës si shumicë në Kosovë duhet të hapin debat për krimet e kryera. Shkelzen Gashi në Rubikon deklaroi se është absurde tentimi për të barazuar krimet. “Shoqëria kosovare, kur them shoqëria kosovare i mendoj shqiptarët e...
1 2
Page 1 of 2