archiveShaqir Totaj

Lajme

Rezultate befasuese pas numërimit të votave me kusht për Prizrenin

Komisioni Qendror Zgjedhor ka përfunduar numërimin e votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta për komunën e Prizrenit. Nga to, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar, Mytaher Haskuka ka marrë gjithsej 537 vota, ndërsa kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, mori 409 sosh. Ndërsa,...
Lajme

PDK apo VV? Kë do ta mbështes LDK në balotazhin e Prizrenit

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka folur për zgjedhjet lokale të së dielës, dhe rezultatin zgjedhor. Ani pse me vota Quni është radhitur i treti, ai në një përgjigje për ‘Gazeta Blic’, thotë se LDK-ja ende nuk ka marrë vendim për pozicionin e...
Lajme

Kush do ta zëvendësoj Besim Beqajn?

Vetëm pak kohë pasi kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë publik vendimin për lirimin nga detyra e të gjithë zyrtarëve të saj, që kanë aktakuza, në opinion po përflitet edhe për emrin që do të mund ta zëvendësoj të shkarkuarin Besim Beqaj. Sipas burimeve të Gazetës Blic brenda PDK-së,...