archiveSBASHK

Lajme

SBASHK nuk pranon ofertën e Haradinajt: Greva do të vazhdojë

SBASHK'u nuk po pranon ofertën e kryeministrit Ramush Haradinajt për rritje të pagave në 20 milionë euro në vit. Kryetari i SBASHK'ut për Prishtinë, Ahmet Pllana, tha se greva do të vazhdojë deri në përmbushjen e kërkesave të tyre për të rritur koeficientin. “SBASHK do të vaZhdojë grevën derisa Qeveria...
Lajme

Haradinaj: Arsimtarëve do t’ju rritim pagat për 20 milionë euro në vit, le të rinisë mësimi nesër

Një takim mes kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, dhe përfaqësuesve të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), është zhvilluar në mbrëmjen e së dielës, në zyrën e shefit të ekzekutivit. Temë e vetme e takimit ka qenë greva në arsim, e nisur javën e kaluar, teksa mësimdhënësit...
Lajme

SBASHK konfirmon grevën, mësoni kur nuk do të mbahet mësim

SBASHK-u në një konferencë për media shpalli grevën njëorëshe për nesër më datë 27.12.2018, për shkak të paralajmërimit se mund të votohet projektligji për pagat së bashku me Projektligjin e Buxhetit 2019. Drejtuesit e kësaj sindikate kanë thënë se me këtë projektligj janë të injoruar krahasuar me sektorë të tjerë....
1 2 3 4
Page 4 of 4