archiveSBASHK

Lajme

Ismaili ironizon me Veselin, pas marrëveshjes me SBASHK-un: Qenin e zgjidhur nuk e lidhë askush më mirë se sa pronari!

Valmir Ismaili nga instituti “Demokracy Plus” ka ironizuar me Kryeparlamentarin Kadri Veseli, pas marrëveshjes së arritur me SBASHK-un për ndërprerje të grevës së mësimdhënësve, duke e akuzuar atë se ka pasur ‘gisht’ në nxitje të këtij sektori në grevë. Ismaili, metaforikisht është shprehur se “qenin e zgidhur nuk e lidhë...
Lajme

Ky ishte propozimi i Qeverisë që SBASHK e pranoi

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë njoftuar se kanë arritur marrëveshjen me përfaqsuesit e SBASHK’ut, dhe se janë dakorduar që mësimi të fillojë të hënën. Në bazë të dokumentit që do shihni mëposhtë, bëhet i qartë propozimi i Qeverisë për mësimdhënësit. Dita e hënë do t’i gjejë nxënësit...
Lajme

Marrëveshja e re, kaq do të jenë pagat në arsim

SBASHK ka bërë me dije se greva në arsim do të ndërpritet pasi kanë arritur një marrëveshje të re me Qeverinë. Nënkryetari i SBASHKU-ut, Lutfi Mani, ka thënë për klankosova.tv se është arritur marrëveshje e re, por se kjo nuk është më e mira e mundshme. “Qeveria ka pranuar që...
Lajme

Ndërpritet greva e SBASHK-ut, mësimi fillon të hënën

Sot përfundon java e tretë e grevës së SBASHK-ut në arsim, të cilët po kërkojnë rritje pagash për mësimdhënësit. Mirëpo një lajm të gëzuar ka dhënë kryeparlamentari Kadri Veseli, i cili ka thënë se të hënën fillon mësimi. “Urime mësimdhënës dhe nxënës të dashur. Mësimi fillon të hënën”, ka shkruar...
ShowBiz

Fatmir Spahiu: Unë fëmijët në korrik nuk i çoj në shkollë

Ka dy javë që në Kosovë mësimdhënësit janë në grevë, derisa Qeveria po bën thirrje që të nis procesi mësimor. Madje të gjitha orët që po humbin, sipas Qeverisë së Kosovës duhet të zëvëndësohen, derisa në anën tjetër, SBASHK-u e thotë të kundërtën. Megjithatë në këtë kohë të rëndë për...
1 2 3 4
Page 2 of 4