archiveSami Lushtaku

Lajme

Sami Lushtaku: UÇK-ja luftohet nga Serbia, Rusia dhe Vetëvendosja

Ka disa muaj që është duke vazhduar një debat rreth qëndrimeve të qeverisë Kurti në raport me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Derisa ditëve të fundit është rikthyer në vëmendje një shkrim i vjetër i Hekuran Muratit, i cili tashmë është ministër i Financave në Qeverinë e Kosovës. Në atë shkrim,...
Lajme

Sami Lushtaku e Elmi Reçica në Gjermani: PDK po rikthehet

Partia Demokratike e Kosovës po vazhdon të rritë aktivitetin e saj në diasporë. Në Gjermani po qëndron nënkryetari i kësaj partie, Sami Lushtaku dhe disa nga deputetët e saj. Një prej tyre është edhe Elmi Reçica i cili ka shkruar një postim në Facebook ku thotë se rikthimi i Partisë...
Lajme

Sami Lushtaku do të jetë nënkryetar i komunës së Skenderajt

Kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Skenderaj, Sami Lushtaku, pritet të bëhet nënkryetar i Komunës së Skenderajt, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali kryetari në ardhje i Skenderajt, Fadil Nura. “Po, është e vërtetë, Sami Lushtaku do të bëhet nënkryetar”, deklaroi ai....
Lajme

E dhimbshme: Vdes në moshë të re familjari Sami Lushtakut

Zyrtari i PDK’së, Sami Lushtaku, ka njoftuar se i ka vdekur në moshë të re djali i axhës së tij, Faruku, raporton Express. Lushtaku ka bërë me dije se varrimi do të bëhet sot nga ora 17:00, në varrezat e lagjes Lushtaku. “Djali i agjës Faruku nga sot kaloi në...
Lajme

Sami Lushtaku për sulmin ndaj Jasharajve: Nuk besoj që në jetën time e kam pasur më vështirë se ato ditë

Nisin sot në Kosovë ceremonitë përkujtimore të epopesë së UÇK-së që përkojnë me luftën dhe sakrificën e familjes Jashari. Për këtë ngjarje të trishtë, ish-luftëtari i UÇK-së, Sami Lushtaku tregoi në Euroneës Albania momentet e vështira kur mori vesh lajmin për sulmin ndaj Jasharjave. “Një ditë e dhimbshme, e trishtueshme,...
Lajme

“Unë kurrë s’do bëja koalicion me Kurtin, ai e ka fitu garën dhe ai le të ballafaqohet me ato që ka qenë gjithmonë kundër”

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka treguar nëse partia e tij e konsideron të mundshëm një koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Ai është shprehur kategorikisht kundër një marrëveshjeje bashkëpunimi me partinë e Albin Kurtit, por thotë se ky është vetëm mendim i tij personal dhe jo...
Lajme

Zeka: Sami Lushtaku e shpëtoi me ftyrë PDK’në!

Gazetari dhe analisti i njohur, Milaim Zeka, ka kritikuar ashpër Partinë Demokratike të Ksoovës për vënien në krye të shtabit zgjedhir, sipas tij, njerëz servil dhe profiterë në kurriz të partisë. Ai ka thënë se njeriu i vetëm që e shpëtoi me ftyrë këtë parti në këto zgjedhje është Sami...
Lajme

Sami Lushtaku: PDK në Drenicë i ka mbi 85% të votave

Sami Lushtaku, kryetar i degës së PDK’së në Skenderaj thotë se PDK ka ruajtur bastionin e saj në Skenderaj. “Sipas të dhënave tone ne jemi diku 85 për qind para partive tjera. Si gjithmonë Drenica është me PDK’në dhe kështu do të jetë përgjithmonë”, tha Lushtaku në Pressing. Lushtaku nuk...
1 2 3 7
Page 1 of 7