archiveSali Berisha

Lajme

Sali Berisha i shkon Ramës te karrigia: O i pafytyrë…

Lideri i PD-së dhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, s’ka qëndruar indiferent ndaj akuzave të Edi Ramës sa i përket qëndrimeve për UÇK-në dhe përmendjen e heqjes së embargos së naftës për Serbinë gjatë luftës në Kosovë. Në një moment tensioni, Berisha i është afruar Ramës tek karrigia e kryeministrit...
Lajme

Berisha konfirmon kandidaturën për kreun e PD-së: Nuk ka rivalë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka konfirmuar edhe njëherë kandidaturën e tij për kreun e Partisë Demokratike (PD). Pasi Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale shpalli afatin zyrtar për të dorëzuar dokumentacionin, në një konferencë për shtyp, Berisha tha se do të respektojë rivalët në garë dhe theksoi se ka...
Lajme

Berisha për Kuvendin e 30 prillit: Ditë e një rëndësie të madhe

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një deklaratë për mediat para hyrjes në Pallatin e Kongreseve, ku do të zhvillohet Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike. Berisha tha se kjo ditë ka një rëndësi të madhe, teksa përshëndeti delegatët, anëtarët dhe zgjedhësit që mbështesin këtë forcë politike. “Një përshëndetje të përzemërt të...
Lajme

Berisha konfirmon kandidimin për kryetar të PD-së

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha gjatë një konferencë për mediat në selinë e Partisë Demokratike ka ftuar të gjithë demokratët që të bëhen pjesë e bashkimit të partisë. Berisha deklaroi se i ka kërkuar kryetarit në detyrë të PD-së, Enkelejd Alibeajt në cilësinë e kreut të Grupit Parlamentar që të...
Lajme

Berisha publikon videon dhe “shpërthen” ndaj Bashës

Ish-kryeministrit Sali Berisha nuk i “ka dalë” akoma inati me vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për ta përjashtuar ng Grupi Parlamentar i PD-së. Ai ka publikuar një video ku shihet një anëtar i Partisë Demokratike që thyen kartën e anëtarësisë, teksa bën thirrje që asnjë demokrat të mos largohet nga...
Lajme

E papritur, Sali Berisha përjashtohet nga PD-ja

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, njoftoi këtë enjte se Sali Berisha nuk do të jetë pjesë e grupit parlamentar të demokratëve në nisje të kësaj legjislature të re. Kryedemokrati Basha tha se vendimin e ka marrë për të shmangur çdo keqkuptim pasi ish-kryeministri Sali Berisha u shpall “non grata”...
1 2 3 5
Page 1 of 5