archiveSali Berisha

Lajme

Sali Berisha: Kurti mbrojti me guxim interesin kombëtar të shqiptarëve

Kreu i PD-së, Sali Berisha ka thënë se “Ballkani i Hapur” është projekti i cili pa diskutim vendos hegjemoninë serbe. “Dhe mendoj se një nga meritat kryesore të Albin Kurtit është refuzimi me guxim i këtij projekti mirëfilltas antishqiptar. Se këtu në këtë gadishull që ka ngelur po të shkojmë...
Lajme

Sali Berisha tregon detajet e arrestimit të komandant Zahir Pajazitit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka rrëfyer momente dhe ngjarje të pa dëgjuara më parë për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Në emisionin “Kojshia Show”, Berisha teksa ka folur për komandantin Adem Jasharin ka treguar detaje për veprimtarinë e tij në Shqipëri. “Adem Jashari ka ardhë këtu në 91’ 92’...
Lajme

Sali Berisha kërcënon Vuçiqin: Shqiptarët kanë epërsi ndaj serbëve, Serbia do ta humb çdo luftë që nisë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, tani kryetar i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në emisionin Kojshia Show, ka folur për tensionet e fundit në veri të Kosovës për çështjen e targave si dhe kërcënimeve të vazhdueshme të Serbisë, shkruan Korrespodenti. Berisha ka thënë se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, duhet ta dijë se...
Lajme

Berisha: Në Kosovë po shihet si patriot, por Edi Rama është duke i dëmtuar rëndë Hashim Thaçin e Kadri Veselin – Ja pse!

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha, në emisionin Kojshia Show, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, duke thënë se ai po i bën tradhtinë Kosovës, shkruan Korrespodenti. Berisha tha se fjalimi i Edi Ramës në Këshillin e Evropës jo vetëm që nuk ndihmoi krerët e UÇK’së që po gjykohen...
Lajme

Berisha: Rama bllokoi marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama se ka vepruar në favor të Serbisë në dialogun e saj me Kosovën. Gjatë fjalës së tij Berisha u shpreh se kjo qeveri ka për flamur të vërtetë Beogradit dhe njeh si kryeqytet evropian atë të Serbisë dhe jo Brukselin....
Lajme

Sali Berisha i shkon Ramës te karrigia: O i pafytyrë…

Lideri i PD-së dhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, s’ka qëndruar indiferent ndaj akuzave të Edi Ramës sa i përket qëndrimeve për UÇK-në dhe përmendjen e heqjes së embargos së naftës për Serbinë gjatë luftës në Kosovë. Në një moment tensioni, Berisha i është afruar Ramës tek karrigia e kryeministrit...
Lajme

Berisha konfirmon kandidaturën për kreun e PD-së: Nuk ka rivalë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka konfirmuar edhe njëherë kandidaturën e tij për kreun e Partisë Demokratike (PD). Pasi Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale shpalli afatin zyrtar për të dorëzuar dokumentacionin, në një konferencë për shtyp, Berisha tha se do të respektojë rivalët në garë dhe theksoi se ka...
Lajme

Berisha për Kuvendin e 30 prillit: Ditë e një rëndësie të madhe

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një deklaratë për mediat para hyrjes në Pallatin e Kongreseve, ku do të zhvillohet Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike. Berisha tha se kjo ditë ka një rëndësi të madhe, teksa përshëndeti delegatët, anëtarët dhe zgjedhësit që mbështesin këtë forcë politike. “Një përshëndetje të përzemërt të...
1 2 3 6
Page 1 of 6