archiveSadri Ramabaja

Lajme

Rënia e VV-së në sondazhe, Olluri: S’ka gajle se rritet pas deklaratave të Ramabajës që do të bëhet ushtar

Drejtori i Gazetës Insajderi dhe gazetari Parim Olluri, ka ironizuar me sondazhin ku Lëvizja Vetëvendosje ka pësuar rënje, shkruan Insajderi. Përmes një statusi në Facebook, Olluri ka shkruar se faktori kryesore që Vetëvendosje do të pësoj përsëri rritje do të jetë Sadri Ramabajë, për shkak gatishmërisë së tij që të...
Lajme

Sadri Ramabaja i quan fëmijë Memli Krasniqin dhe Lumir Abdixhikun

Analisti Sadri Rambaja vlerëson se drejtuesit e opozitës, kryetari i PDK-së Memli Krasniqi dhe ai i LDK-së Lumir Abdixhiku, janë fëmijëror, ku sipas tij, të dy liderët e partive më të mëdha opozitare nuk janë për punë serioze. “Dy drejtuesit formal të opozitës, mëtuesit e pushtetit poashtu formal, sot dëshmuan...
Lajme

Ramabaja: Rrahman Jasharaj po rrezikon mbijetesën e Kosovës

Analisti i afërt me VV-në, Sadri Ramabaja, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka komentuar vizitën e sotme nga simotra sindikale shqiptare tek SBASHK-u. Sipas Ramabajës, pas këtij takimit mund të pritet që Rrahman Jasharajn ta vizitojë edhe kryeministri Edi Rama. “Mbështetje SBASHK-ut i paska ardhur nga simotra e...
Lajme

Ramabaja: Drejtuesit e Sindikatave janë marioneta të SHIK’ut

Tashmë i erdhi radha profesorit Sadri Ramabaj që ta mbrojë kryeministrin Albin Kurti në ‘betejën’ e tij me sindikalistët. Ai tha se drejtuesit e sindikatave janë marioneta të SHIK’ut. Ramabaja përmes një shkrimi në Facebook tha se LDK e PDK duhet të dalin e të kërkojnë falje për gjithçka që...
Lajme

Debati për shamitë, Balje përplaset me tone të ashpra me Ramabajën

Deputetja Duda Balja dhe analisti Sadri Ramabaja kanë debatuar me tone të ashpra rreth diskutimit të ngritur nga komuniteti mysliman në Kosovë për lejimin e shamisë për vajzat myslimane në shkolla. Ramabaja e ka cilësuar një tejkalim të kompetencave nga bashkësia islame në Kosovë, që sipas tij po kalon në...
1 2
Page 1 of 2