archiveSabri Fejzullahu

ShowBiz

Sabriu romantik, i thotë gruas: Ta du shpirtin

Artistët shqiptar përmes postimeve në rrjetet sociale shprehin dashurinë që kanë ndaj partnerëve. Edhe këngëtari legjendar, Sabri Fejzullahu, shpesh publikon imazhe të gruas, Nerës, teksa i përcjell me mesazhe romantike, shkruan Indeksonline. Minuta më parë ndau një imazh të saj duke i lenë një mbishkrimin tejet të ëmbël. “Ta du...
ShowBiz

Sabri Fejzullahu po feston ditëlindjen, kaq vite ka mbushur

Dita e sotme është e veçantë për familjen Fejzullahu, shkruan GazetaBlic. Këngëtari i cili numëron një karrierë muzikore mbi 40 vite po feston ditëlindjen e tij të 73-të. Urime i parë për Sabri Fejzullahun ka ardhur nga bashkëshortja e tij, Nera e cila i ka dëshiruar jetë të gjatë me...
ShowBiz

Sabri Fejzullahu nuk i mban emocionet ndërsa merr nënshtetësinë shqiptare, puth disa herë pasaportën pasi i dorëzohet

Këto ditë, këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij, Nera, janë pajisur me pasaportë shqiptare. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka nënshkruar pasaportat e tyre dhe tani familja Fejzullahu janë zyrtarisht shtetas të Shqipërisë. Teksa këngëtari ndau një fotografi me ndjekësit e tij në rrjetet sociale për gëzimin...
Lajme

Shpend Ahmeti i dhuron Sabri Fejzullahut “Çelësin e Qytetit”

Për një karrierë muzikore që shtrihet përtej pesë dekadash, Sabri Fejzullahu u nderua me “Qelësin e Qytetit”, këtë të enjte. I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ndau këtë mirënjohje për Fejzullahun, për gjithë kontributin e dhënë gjatë karrierës, shkruan Koha.net, transmeton Insajderi. “Kemi vendosur që “Çelësin” t’ju japim juve, për...
ShowBiz

Sabri Fejzullah po mban koncert për prishtinasit e izoluar

Këngëtari i mirënjohur Sabri Fejzullahu ka filluar koncertin e tij nga stadiumi i qytetit të Prishtinës “Fadil Fokrri” për qytetarët e izoluar nga pandemia COVID-19. Në fillim të këtij koncerti, Fajzullahu ka mbajtur një fjalim prekës për gjendjen në të cilën ndodhet Kosova dhe bota në përgjithësi, e në veçanti...
ShowBiz

Sabri Fejzullahu publikon super-këngën ‘Mos u dorëzo’

Sabri Fejzullahu e ka publikuar këngën e tij të re. Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Sabri Fejzullahu e ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, shkruan AlbanienShow. “Mos u Dorëzo” titullohet kënga e cila ka ardhur e realizuar edhe në anën vizuele, me videoklip. Tekstin dhe muzikën e ka...
1 2
Page 1 of 2