archiveRuari O’Connell

Lajme

Largohet nga Kosova ambasadori më i dashur

Ai u bë nervoz e qeshi, kur kësi ndjesie kishin edhe qytetarët e Kosovës. Andaj këta të fundit sot edhe u ndjenë keq kur kuptuan se Ruairi O’Connell e përfundoi misionin e ambasadorit. Diplomati që fliste shqip rrjedhshëm, sipas tyre, është vështirë i zëvendësueshëm. https://youtu.be/wRqAeuMQXWg...
Sporti

Ambasadori O’Connell i gëzohet fitores së Kosovës, kështu i uron ai

Ambasadori britanik, Ruairi O’Connell i është gëzuar tej mase fitores që Kosova shënoi si mysafirë ndaj Bullgarisë me rezultat 2-3. Ambasdori ka thënë se futbollistët nuk u dorëzuan andaj fituan ndeshjen. Ka uruar futbollistët por edhe tërë Kosovën për këtë triumph. “Nuk humben shpresë. Nuk u dorëzuan. Fituan. Urime djema!...
Lajme

O’Connell: Prokurorët e kanë rastin të bëhen heronj të Kosovës

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, tha se prokurorët e kanë rastin të bëhen heronj të Kosovës. E këtë mund ta bëjnë duke sfiduar të keqën dhe duke mposhtur krimin dhe korrupsionin, njofton Klan Kosova. Ai këto komente i bëri krah kryesuesit të Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni....
1 2
Page 1 of 2