archiveRTK

Lajme

Ridvan Berisha e lë përfundimisht RTK-në, e akuzon Albin Kurtin

Ish-gazetari dhe autori i emisionit “Debat” në RTK, Ridvan Berisha, është larguar nga ekrani i televizionit publik. Berisha, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se më nuk është pjesë e këtij televizioni. Ai, ka akuzuar Albin Kurtin për largimin e tij, duke pretenduar se në pozitën që...
Lajme

Faqet e rrejshme “sfidojnë” policinë dhe ATK’në

As në Policinë e Kosovës e as në ATK askush nuk ka pranuar të dalë para kamere për të dhënë një përgjigje në lidhje me lajmet dhe propagandën që prodhohen nga faqet e rrejshme të cilat krijojnë edhe evazion fiskal përmes marketingut, raporton emisioni Udhëve në RTK. Në një përgjigje...
Lajme

Vendoset për rigjykim, Enis Ujkani kërkon 2 milionë euro nga RTK’ja

Gjykata e Apelit, saktësisht Departamenti për Çështje Ekonomike, e ka aprovuar ankesën e të paditurës Radio Televizionit të Kosovës (RTK), në rastin ku ishte paditur nga N.SH “Grand Media”, duke e kthyer çështjen në rigjykim. Gjykata Themelore në Prishtinë, me 9 mars 2018, kishte vendosur që të aprovoj pjesërisht si...
Lajme

Ridvan Berisha tregon se si VV’ja po mundohet ta kap RTK’në

Kryeredaktori i RTK-së, Ridvan Berisha së fundi ka reaguar i revoltuar ndaj pushtetit aktual ku tregon se si Lëvizja Vetëvendosje, me të ardhur në pushtet, po mundet që ta përvetësojë Radio Televizionin e Kosovës. Berisha, thotë se: ‘’ i njeh mirë taktikat që ky pushtet, shantazhet, linçimet e deri edhe...
Lajme

LDK kundërshton përzgjedhjen e drejtorit të ri të RTK’së

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar lidhur me vendimin e Bordit të Radio Televizionit të Kosovës ku këta të fundit kanë zgjedhur si drejtor gjeneral të RTK-së, Ngadhnjim Kastratin. Deputeti i LDK-së, Arban Abrashi, tha se për këtë ka paralajmëruar se do të thërrasë në raportim bordin përkatës të RTK-së....
1 2
Page 1 of 2