archiveRita Ora

ShowBiz

Rita Ora merr gjithë vëmendjen në eventin e njohur të modës

Ajo ka treguar gjithmonë guxim kur ka qenë në pyetje sjellja e trendëve të reja të modës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka marr gjithë vëmendjen në ngjarje e njohur të modës “Fashion Awards 2018”, shkruan Indeksonline. 28 vjeçarja nuk kishte si të mungonte në këtë event të...
ShowBiz

Lista e plotë e nominimeve për “Grammy Awards 2019”

Të premten, Akademia e Regjistrimit njoftoi kandidatët e saj për çmimet “Grammy 2019”, që do të mbahet më 11 shkurt në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Artisti Kendrick Lamar është ai i cili kryeson listën me gjithsej tetë nominime, pasuar nga Brandi Carlile me gjashtë nominime. Kacey Musgraves numëron gjithsej...
ShowBiz

Rita Ora uron 28 Nëntorin me një video të veçantë

Artistja shqiptare e cila po bën nam në botë, Rita Ora, asnjëherë nuk harron të uroj shqiptarët për festa e ditë të shënuara. Kështu veproi edhe sot për 28 nëntor në këtë ditë të shënuar për gjithë shqiptarët. Ajo ka përzgjedhur një video nga koncerti i saj i fundit në...
Lajme

Rita Ora mes këngëtareve më të pasura në Britani

Rita Ora përveç artiste, njihet edhe si një biznesmene e suksesshme. Adele vazhdon ta mbajë kurorën e saj si njeriu më i pasur britanik i moshës 30 vjeçare dhe nën të, për vitin e tretë radhazi, duke rrëzuar grupin ‘One Direction’ nga vendi i parë në vitin 2016, përcjellë KultPlus....
ShowBiz

Rita Ora po kërkon ndihmën tuaj

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora komentohet për çdo dalje publike apo postim në rrjetet sociale. Në fotografitë e fundit, ajo ka zbuluar se është bërë pjesë e fushatës së 'Rimmel London' në kuadër të mbrojtjes së të dhënave individuale në internet. Së bashku me modelen seksi, Cara Delevigne,...
1 8 9 10
Page 10 of 10