archiveRidvan Berisha

Lajme

Ridvan Berisha e lë përfundimisht RTK-në, e akuzon Albin Kurtin

Ish-gazetari dhe autori i emisionit “Debat” në RTK, Ridvan Berisha, është larguar nga ekrani i televizionit publik. Berisha, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se më nuk është pjesë e këtij televizioni. Ai, ka akuzuar Albin Kurtin për largimin e tij, duke pretenduar se në pozitën që...
Lajme

Ridvan Berisha: Me loçkë e shpirt e du Kadri Veselin

Gazetari Ridvan Berisha është përplasur ashpër në një lidhje direkte me kreun e Sindikatës së Pavarur të RTK-së, Fadil Hoxha. Berisha ka thënë se e do Kadri Veselin “me loçkë e me shpirt”, ndërsa Hoxha duke qeshur i tha se këtë nuk e kishte pranuar më parë duke e quajtuar...
Lajme

Ridvan Berisha “rrah” tavolinën në emisionin e tij: Dyshon se mund të mos mbetet në RTK pas ardhjes së Kurtit në pushtet

Ridvan Berisha nuk i tërheq dyshimet e tij për Albin Kurtin. Kryeredaktori i kanalit të tretë të Radio Televizionit të Kosovës (RTK), ka shpërfaqur skepticizmin e tij kundrejt kryeministrit të ri të Kosovës edhe në edicionin e së martës të emisionit “DEBAT”. Emisionin e mbrëmjes së të martës, të fokusuar...
Lajme

Ridvan Berisha tregon se si VV’ja po mundohet ta kap RTK’në

Kryeredaktori i RTK-së, Ridvan Berisha së fundi ka reaguar i revoltuar ndaj pushtetit aktual ku tregon se si Lëvizja Vetëvendosje, me të ardhur në pushtet, po mundet që ta përvetësojë Radio Televizionin e Kosovës. Berisha, thotë se: ‘’ i njeh mirë taktikat që ky pushtet, shantazhet, linçimet e deri edhe...