archiveRichard Grenell

Lajme

Grenell godet Kurtin: S’ka reciprocitet ndaj Serbisë

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se është kundër masave të reciprocitetit, të cilat i ka paralajmëruar kryeministri Albin Kurti ndaj Serbisë, transmeton Gazeta Metro. Zëdhënësi i tij, Dick Custin, tha për Radion Evropa e Lirë se Grenell e inkurajon...
Lajme

Ambasadori amerikan ia tërheq vërejtjen e fundit Serbisë midis Beogradit

Pas vizitës që e zhvilloi në Prishtinë, i dërguari i Posaçëm Presidencial për Negociatat e Paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Ambasadori Richard Grenell, ka vizituar sot edhe Beogradin. Gjatë takimit me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, Ambasadori Richard Grenell ka thënë se ka një periudhë të shkurtër kohore për zgjidhjen e...
Lajme

“Grenell vjen këtë javë në Kosovë me avion ushtarak”

I deleguar i presidentin amerikan për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën gjatë kësaj jave. Të paktën kështu shkruan Express. Grenell, që është ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani, ka marrë detyrën e re vetëm para dy jave. Trump e ka...
1 5 6 7
Page 7 of 7