archiveRichard Grenell

Lajme

Nominimi i tri qeverive për çmimin Nobel, reagon Grenell

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kosova dhe Serbia janë nominuar për çmimin Nobel për Paqe, pas nënshkrimit të marrëveshjes për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë, raporton Express. Pas këtij lajmi, ka reaguar edhe i dërguari Special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. “Presidenti Donald...
Lajme

Grenell: Albin Kurti është gjithmonë kundër Amerikës

Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka reaguar ashpër ndaj liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, shkruan Gazeta Metro. Grenell ka shkruar se një gjë është e sigurt, se Albin Kurti është kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai ka shkruar në Twitter se Kurti ishte edhe kundër dy...
Lajme

Grenell godet rëndë Vjosa Osmanin, ja çka i thotë

Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka qenë i ashpër me kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, për reagimin e saj rreth marrëveshjes së arritur dje në Washington, shkruan Gazeta Metro. Kryeparlamentarja Osmani në postimin e saj ka shkruar se Kosova nuk përfitoi ato çfarë është dashur, përfshirë...
Lajme

Grenell: S’ka negociata pa befasi

I dërguari i Posaçëm i Shtëpisë së Bardhë, Richard Grenell, ka thënë se në çdo proces bisedimesh ndodhin befasi. Ai në një intervistë për Newmax, ka thënë lidhur me bisedimet që po zhvillohen në Washington në mes të Kosovës dhe Serbisë, se SHBA u ka prezantuar të dy palëve diçka...
Lajme

Hoti e Vuçiq gati për takimin, priten nga Grenell dhe O’Brien

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq kanë arritur në Shtëpinë e Bardhë. Kjo është bërë e ditur nga Këshilli Shtetëror i Sigurisë i SHBA-ve, shkruan lajmi.net. Hoti e Vuçiq janë pritur nga i dërguari i Posaqëm i Presidentit të SHBA-ve Donald Trump për dialogun Kosovë...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7