archiveRichard Grenell

Lajme

Përfundon takimi i Grenellit me Vuçiqin, ja për çka biseduan

Sot delegacioni amerikan ka zhvilluar takim me Presidentin serb Aleksander Vucic, pas takimit që kishte mbrëmë me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti, shkruan Gazeta Metro. E pas këtij takimi Vucic ka dalur në një konferencë për media, duke e vlerësuar lart marrëveshjen që arritën me SHBA’të. Ai tha se shteti...
Lajme

Grenell tregon qëllimin e vizitës së nesërme në Kosovë

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell konfirmoi vizitën në Kosovë, në kuadër të një delegacioni të qeverisë amerikane i udhëhequr nga kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler. “Implementimi i marrëveshjes së arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë...
Lajme

Nominimi i tri qeverive për çmimin Nobel, reagon Grenell

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kosova dhe Serbia janë nominuar për çmimin Nobel për Paqe, pas nënshkrimit të marrëveshjes për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë, raporton Express. Pas këtij lajmi, ka reaguar edhe i dërguari Special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. “Presidenti Donald...
Lajme

Grenell: Albin Kurti është gjithmonë kundër Amerikës

Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka reaguar ashpër ndaj liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, shkruan Gazeta Metro. Grenell ka shkruar se një gjë është e sigurt, se Albin Kurti është kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai ka shkruar në Twitter se Kurti ishte edhe kundër dy...
Lajme

Grenell godet rëndë Vjosa Osmanin, ja çka i thotë

Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka qenë i ashpër me kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, për reagimin e saj rreth marrëveshjes së arritur dje në Washington, shkruan Gazeta Metro. Kryeparlamentarja Osmani në postimin e saj ka shkruar se Kosova nuk përfitoi ato çfarë është dashur, përfshirë...
1 2 3 7
Page 1 of 7