archiveRexhep Selimi

Lajme

Selimi: Te premten do ta votojmë ushtrinë dhe do të festojmë

Na ndajnë vetëm edhe dy ditë nga evoluimi i FSK-së në Forcat e Sigurisë së Kosovës. Data 14 e këtij muaji, pritet të jetë datë e veçantë sa i përket shtetndërtimit të vendit tonë. Të premten pritjet e qytetarëve janë të votohen tre projektligjet që kanë të bëjnë me mandatin...
Lajme

“Edi, ai që jep territore të atdheut quhet tradhtar”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit shqiptar Edi Rama, i cili ka thënë se “ai që e quan presidentin Hashim Thaçi tradhtar është një gomar”. Në reagimin e Selimit shkruan: “Edi, ti gjeje vetë kush është gomar, kurse ne po të tregojmë që ai...
Lajme

Selimi: Sot dështoi diplomacia, i lumtë Policisë

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, ka komentuar dështimin e sotëm të Kosovës për t'u bërë anëtare e INTERPOL-it. Ai i vë fajin diplomacisë kosovare për këtë dështim, ndërsa lavdëron Policinë e Kosovës. Selimi thotë se diplomacia kosovare më shumë u mërzit që nuk mundi të dalë para gazetarëve të shumtë...
Lajme

FSK-ja bashkoi pozitën e opozitën, kërcënon Lista Serbe

Kundërshtimet e Listës Serbe për formimin e ushtrisë së Kosovës vazhdojnë tash e sa vjet, kështu Qeveria e Kosovës ka zgjedhur që këtë ta bëjë përmes ndryshimeve ligjore. Pasi Qeveria procedoi në Kuvend pakon me tre projektligje që lidhen me transformimin e FSK-së, Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe...
1 2 3
Page 3 of 3