archiveRexhep Selimi

Lajme

I mbyllet Facebook’u Rexhep Selimit

Ish-deputetit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Rexhep Selimi i është mbyllur sërish profili i tij në “Facebook”. Për të tretën herë radhazi, kandidatit për deputet i sulmohet llogaria në rrjetin kryesor social. Mësohet se gjatë fushatës disa herë është tentuat t’i mbyllet, mirëpo aktualisht profili nuk është i qasshëm. Vlen të theksohet...
ShowBiz

Bashkëshortja e Rexhep Selimit shkëlqen në Gjilan

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi në këtë kohë fushate po viziton gati çdo qytet të Kosovës. Së fundmi ishte në Gjilan për një tubim elektoral të partisë, shkruan Indeksonline. Në këtë tubim mori pjesë edhe gruaja e tij, Shqipe Selimi. Ajo e veshur me plotë stil, shkëlqente...
Lajme

Selimi: Ky është gabimi i madh i tij i Rugovës

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka folur për figurën e Ibrahim Rugovës. Ai ka treguar se çfarë ka bërë mirë ish presidenti sa ka qenë gjallë, dhe cilat janë gabimet më të mëdha të tij. “Sa i përket figurës së Dr. Rugovës. Ka mundur të bëjë shumë më mirë në...
Lajme

Rexhep Selimi ndjehet i zhgënjyer me Shpend Ahmetin: Të gjithë punuam në detaje që ai të fitojë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në Blic Interview me Astrit Gashin, ka folur për qeverisjen e Prishtinës nga Shpend Ahmeti.Kur është pyetur se a është zhgënjyer nga kryetari i kryeqytetit, Selimi është përgjigjur pozitivisht. Ai ka thënë se personalisht, sikurse të gjithë në Lëvizjen Vetëvendosje, janë kujdesur edhe në...
Lajme

Rexhep Selimi: Përmes Beogradit nuk e rrëzojmë Qeverinë

Partia opozitare LDK-ja nuk ka dhënë përgjigje konkrete nëse do ta rrëzojnë Qeverinë me votat e Listës Serbe. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, i pyetur se a i pranojnë votat e serbëve për rrëzimin e Qeverisë, nuk e ka mohuar e as pohuar një gjë të tillë,...
1 2 3
Page 2 of 3