archiveRexhep Selimi

Lajme

Selimi: Thaçi ka shkelur Kushtetutën

Shefi i Grupit Parlamentar i VV-së, Rexhep Selimi, ka thënë se po diskutohet brenda grupit që ndikimi i presidentit Hashim Thaçi në votën e deputetit të Nismës, Hashi Shalës, për qeverinë Hoti do dërgohet në Gjykatë Kushtetuese. “Jo. Mund të kem një përafrim të një situatë të tillë, por më...
Lajme

Selimi-deputetëve: Jeni duke e tepruar me të pavërteta

Shefi i grupit parlamentar të Lëvzijes Vetëvendosje, Rexhep Selimi reagoi pas akuzave të deputetëve lidhur me mungesën e simboleve shtetërore të Kosovës në disa zyre qeveritare, si dhe atë për dyshimet që ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi është takuar me zyrtarë serbë. Në seancën e Kuvendit të Kosovës, Selimi të gjitha këto...
Lajme

Rexhep Selimi i përgjigjet Grenellit për taksën!

Përfaqësuesi Special i Donald Trump, Richard Grenell, i ka dërguar shumë qartë Kosovës një mesazh sot që taksa ndaj Serbisë të hiqet dhe të mos ketë reciprocitet. Grenell nuk e mbështet asnjë ide të qeverisë së re, as reciprocitetin e as taksën, ai po kërkon që Kosova të largon taksën...
Lajme

Rexhep Selimi emërohet shef i Grupit Parlamentar të VV’së

Rexhep Selimi është emëruar kryetar i grupit parlamentar në të Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmi është konfirmuar në “Debat Plus” ku Selimi është i ftuar, përcjell Telegrafi. Selimi kështu do të drejtojë grupin prej 30 deputetëve nën emrin e Lëvizjes Vetëvendosje. Kujtojmë Vetëvendosje në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit kishte dalë parti...
Lajme

Deputetet nga PDK e AAK i çuan VV’së flamuj kuqezi gjatë betimit, ja si e komentaon këtë gjest Rexhep Selimi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në emisionin A Show me Adi Krastën në T7, ka thënë se deputetja nga Partia Demokratike e Kosovës dhe ajo nga Aleanca e Ardhmërisë së Kosovës, bënë mirë që i sollën flamujt kombëtarë VV’së gjatë betimit. “Unë pashë...
1 2 3
Page 1 of 3