archiveResul Sinani

Resul Sinani
Op/Ed

Reciprociteti eshte kamuflim

Nga Resul Sinani Ata qe po kerkojne heqjen e Takses 100%, ne kete rast SHBA-te, nuk e pranojne zevendesimin e saj me RECIPROCITET. Prandaj, edhe nese do te pranohej ndonje lloj i reciprocitetit ai nuk do te ishte I PLOTE sic po thuhet, por do te ishte nje kamuflim per...
Resul Sinani
Lajme

Resuli Sinani tërhiqet nga politika

Resul Sinani i cilëve viteve të fundit është angazhuar edhe në politikë, fillimisht si anëtar i Nismës, e në zgjedhjet e fundit si kandidat për deputet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka vendosur që përfundimisht të largohet nga politika. Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një statusi...
Resul Sinani
Lajme

Këta janë librat që i sugjeron Resul Sinani për t’u lexuar

Gazetari dhe ish-kandidati për deputet, Resul Sinani, ka dhënë disa sugjerime rreth librave që atij i kanë bërë më së shumti përshtypje, shkruan Gazeta Metro. I pyetur nga Gazeta Metro se cilët janë librat më të preferuar, Resul Sinani ka dhënë këta tituj librash që sipas tij kanë lënë më...
Resul Sinani
Lajme

Sinani: Koalicioni VV-LDK nuk ka alternativë. Duhet të bëhet!

Profesori universitar, Resul Sinani, përmes një postimi në profilin e vet në “Facebook”, ka bërë thirrje që të bëhet koalicioni LDK-VV. Ai ka thënë se ky koalicion nuk ka alternativë, andaj edhe duhet të bëhet. Postimi i plotë i tij në facebook: Koalicioni VV-LDK nuk ka alternative. Duhet te behet!...
Resul Sinani
Lajme

Sinani bën thirrje: Të formohet Qeveria, nuk ka kohë për lojëra

Profesori universitar, Resul Sinani, përmes një postimi në profilin e vet në “Facebook”, ka reaguar rreth pengesave që po shfaqen për formimin e qeverisë mes LV-së dhe LDK-së. Sinani ka thënë se zhgënjimi prej qeverive të deritanishme ka sjell humbjen e shpresës për një pjesë të madhe të shoqërisë sonë,...
Lajme

Resul Sinani, i pari që ia uron fitoren Vetëvendosjes!

Deri më tani janë numëruar rreth 83% e votave dhe Lëvizja Vetëvendosje është duke kryesuar me më së shumti vota, 26%, e ndjekur nga LDK me 25%. Kandidati i AAK'së për deputet, Resul Sinani, është i pari nga politikanët që i ka uruar fitoren VV'së. Postimi i plotë i Sinanit...
Resul Sinani
Lajme

Sinani: Rezultati i vërtetë, është brenda kutive të votimit

Pas mbylljes së vendvotimeve dhe publikimit të rezultateve nga Exit Poll-et nga disa media në vend, ka reaguar kandidati për deputet i AAK-PSD. Ai ka uruar qytetarët për zgjedhje fer dhe korrekt, ndërsa ka thënë se rezultati i vërtetë i zgjedhjeve është brenda kutive të votimit. Postimi i plotë i...
Lajme

Sinani – votuesve: Dilni të gjithë në zgjedhje. Zgjidhni më meritorët, mos e shisni votën!

Sot, zyrtarisht përmbyllet fushata elektorale për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, . Deri më tani, pothuajse të gjitha partitë politike kanë mbajtur tubimet përmbyllëse me elektoratin. Koalicioni AAK-PSD, përmbylljen e fushatës elektorale vendosi ta mbajë në qytetin e Gjakovës para mijëra simpatizantëve. Kandidati i këtij koalicioni, Resul Sinani,...
Lajme

Këto janë 5 arsyet pse kërkoj votën tuaj

Nga Resul Sinani Te dashur qytetarë! Në këto zgjedhje garoj për deputet dhe jam me numër 95 në listën e koalicionit AAK-PSD 100% Kosovë. Unë mund t’i numëroj 95 ARSYE për të cilat kërkoj mbështetjen tuaj. Ju mund të keni 95 ARSYE të tjera për më dhënë mbështetjen dhe votën...
1 2 3 5
Page 1 of 5