archiveRecep Tayyip Erdogan

Lajme

Nesër takimi Osmani – Erdogan

Sipas njoftimit, të shpallur në web faqen e Presidencës turke, thuhet se takimi Erdogan – Osmani do të mbahet nesër. Aty theksohet se Osmani po qëndron në Turqi me ftesë të Presidentit Erdogan. “Do të adresohen të gjitha aspektet e marrëdhënieve bilaterale ndërmjet Turqisë dhe Kosovës si dhe do të...
Lajme

Osmani i uron shërim të shpejtë Erdoganit dhe gruas së tij

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka uruar shërim të shpejtë homologut të saj turk, Recep Tayyip Erdogan dhe gruas së tij, Emine Erdogan, pasi ata lajmëruar se janë infektuar me koronavirus. Wishing a speedy recovery to President @RTErdogan and First Lady Emine Erdoğan! Geçmiş olsun. https://t.co/8mdvgSrR1U— Vjosa Osmani (@VjosaOsmaniPRKS)...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Tensione Turqi-SHBA, Erdogan ka një paralajmërim

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe Biden, nuk kishin “nisur mirë”. Erdogan u dërgoi mesazh aleatëve të NATO-s, përfshirë Shtetet e Bashkuara...
Lajme

Erdogan: Evropa të marrë përgjegjësinë për afganët, Turqia s’është “depo e refugjatëve”

Presidenti turk, Rexhep Taip Ergogan i ka bërë thirrje vendeve evropiane që të marrin përgjegjësitë për afganët që ikin nga vendi, duke paralajmëruar se Turqia nuk ka asnjë detyrim të jetë “depo e refugjatëve në Evropë”. “Evropa e cila është bërë qendra tërheqëse për miliona njerëz, nuk mund të qëndrojë...
Lajme

Erdogan: Le të punojmë së bashku për njohjen e Kosovës

Presidenti Recep Tayyip Erdogan dha një konferencë për shtyp para vizitës në Republikën Turke të Qipros së Veriut (RTQV). Presidenti Recep Tayyip Erdogan mbajti një konferencë për shtyp para vizitës në Republikën Turke të Qipros së Veriut (RTQV). "Ne përpiqemi të krijojmë kontakte të nivelit të lartë me vende të...
1 2 3 4 5 11
Page 3 of 11