archiveReal Madrid

Sporti

Raul mund ta pasojë Zidanen te Reali

Real Madridi mund të synojë të zbulojë një tjetër trajner të stilit Zinedine Zidane në klub. Rauli ka marrë drejtimin e skuadrës U-19 dhe po bën një punë të mirë me të rinjtë e kësaj skuadre. “Los Blancos” kaluan në gjysmëfinalen e Champions Leagues për të rinj. Ekipi i legjendës...
Sporti

Ramos shënon gol dhe feston me shqiponjë

Real Madrid është duke e deklasuar Eibarit me rezultat 0-4, ne duelin e vlefshëm per javën e 13-te. Golin e dytë për madrilenët e shënoi kapiteni i skuadrës, Sergio Ramos, shkruan Periskopi. Golin nga pika e bardhë qendërmbrojtësi e festoi duke e bërë shqiponjën e famshme me duar. Më poshtë...
Sporti

Lajm i keq për Real Madridin

PSG do ta pres në shtëpi Real Madridin për ndeshjen e Ligës së Kampionëve, mirëpo për Real mund të mungojë Sergio Ramos, i cili do të ishte një mungesë e madhe për klubin. Sipas disa raportimeve pas një lëndimi që ka marrë mbrojtësi mund të mos ketë gjasa të jetë...
Sporti

Real Madridi me ofertë të ‘ҫmendur’ për Neymarin

Skuadra e Real Madridit ka bërë edhe një ofertë për Neymarin. Edhe pse e dëshiron Barcelonën, Neymar mund të vesh fanellën e Real Madridit sezonin e ardhshëm. Sipas të përditshmes katalunase Sport, Real Madridi i ka ofruar 120 milionë euro plus mesfushorin Luka Modric për të siguruar transferin e yllit...
Sporti

Ҫfarë po ndodh? Real Madridi në telashe të mëdha

Duket se Real Madridi nuk po kalon një periudhë shumë të mirë. Turneu Audi Cup ka shtuar dyshimin tek fansat e Real Madridit se skuadra e tyre ende nuk është gati për sezonin e ri, sidomos në aspektin e mbrojtjes dhe të sulmit. Pesë ndeshje parasezonale të luajtura gjatë korrikut…tri...
Sporti

Zidane braktis Realin, kthehet urgjentisht në Spanjë

Zinedine Zidane, i shoqëruar nga gruaja e tij në Kanada, janë kthyer urgjentisht në Spanjë, me çrast Zizu ka braktisur skuadrën. Trajneri francez, siç njofton Reali, kthehet në Spanjë për arsye personale, të cilat nuk janë bërë më shumë të ditura. Real Madrid ndodhet në Montreal të Kanadasë, aty ku...
Sporti

Lajm i mirë për tifozët e Real Madridit

Kylian Mbappe ia ka bërë të qartë Parisit se nuk e sheh të ardhmen e tij afatgjate në klub. Pas transferimit nga Monaco në vitin 2017, skuadra nuk e ndjen se i është dhënë përgjegjësi e mjaftueshme në ekip, kjo edhe për shkak të brazilianit Neymar, shkruan Reporteri.net Siç mëson...
1 2 3
Page 1 of 3