archiveRamush Haradinaj

Lajme

Haradinaj: Pas mandatit si president nuk kthehem më në AAK

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe njëherë ka përsëritur se kandidatura e tij për president të vendit është e duhur dhe e drejtë. Ai ka thënë se synon që për këtë pozitë të merren vesh me partitë e tjera në mënyrë që të mënjanohen zgjedhjet e...
Lajme

Reagime të forta pasi djali i Haxhi Shalës u bë konsull: Një gjygym çaj që e ka pirë Thaçi e Haradinaj do na kushtojë 160 mijë euro

Ehat Miftaraj, nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka folur lidhur me çmimin total që, sipas tij, do i kushtojë Kosovës për vizitën që ia bënë ish-presidenti Hashim Thaçi, si dhe kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, Haxhi Shalës. Nga kjo vizitë, dy akterët politikë arritën ta bindin Shalën që ta...
Lajme

Operohet në zemër nëna e ish-kryeministrit Haradinaj

Ish-kryeministri dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka njoftuar përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” se nëna e tij, Rukë Haradinaj është operuar në zemër. Ajo ka bërë zgjerimin e arteries dhe e ka vendosur stendën. Gjendja e saj është stabile. Postimi i plotë i Haradinajt: Të...
Lajme

ZYRTARE: Ky kandidat do të jetë konkurrenti i Ramush Haradinajt për pozitën e Presidentit të Kosovës

Nehat Idrizi ka shpallur zyrtarisht kandidaturën e tij për President të Kosovës. Idrizi i ka njoftuar të gjitha subjektet politike për kandidaturën e tij, prej të cilave ka kërkuar edhe mbështetje. “Dëshiroj t’ju informoj për kandidaturën time për President të Republikës së Kosovës. Si një kandidat apolitik, kërkoj mbështetjen tuaj...
1 2 3 4 5 6 80
Page 4 of 80