archiveRamush Haradinaj

Lajme

Haradinaj jashtëzakonisht i gëzuar që i diplomoi nipi në FSK

Sot është mbajtur ceremonia e diplomimit e kadetëve të FSK-së, gjenerata 2020, në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë. Në mesin e 15 kadetëve që diplomuan, ishte edhe djali i vëllait të Ramush Haradinajt, Luan Haradinaj, njofton Klan Kosova. “Gjithçka sot i takon një ushtrie moderne, tamam një ushtrie të NATO-s...
Lajme

Pas Haradinajt, Mustafa takohet edhe me Limajn

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është takuar sot me kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Takimi prej 3 orësh, është zhvilluar në njërin nga hotelet në Prishtinë. Menjëherë pas takimit, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha për KosovaPress, se nuk kanë diskutuar për çështje politike, derisa theksoi...
Lajme

Specialja do ta godasë edhe Ramush Haradinajn dhe Fatmir Limajn

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh gazetar, Milaim Zeka, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend, ku presidenti Hashim Thaçi dhe kreu i PDK-së Kadri Veseli akuzohen për krime lufte nga Prokuroria e Hagës. Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit në një kohë kur ata ishin nisur për negociata në...
Lajme

Dita e Çlirimit të Kosovës, vjen urimi i Haradinajt

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar për 12 qershorin, Ditën e Çlirimit të Kosovës. Ai ka thënë se 12 qershori i vitit 1999 shënon fillimin e hyrjes së forcave tokësre të NATO-s në Kosovë dhe fitorën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kundër forcave serbe. “12...
1 2 3 4 72
Page 2 of 72