archiveRamush Haradinaj

Lajme

Haradinaj: Ta nisim ushtrinë drejt Kroacisë

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që të ndihmojnë Kroacinë e cila sot u godit nga tërmeti. Ai ka kërkuar që drejt Zagrebit të niset Task-Forca për kërkim-shpëtim e Ushtrisë së Kosovës drejt Kroacisë. “Kroacia është në situatë kritike pas disa tërmeteve që ndodhën dy...
Lajme

I ofruan mbështetje, Bekim Jashari falënderon publikisht AAK’në

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka bërë të ditur se do ta përkrahë kërkesën e Kryetarit të Skenderajt, Bekim Jashari, për rritjen e buxhetit të kësaj komune. Këtë gjë e ka vlersuar lartë, kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari. Ai ka falënderuar gjeneralin Daut Haradinaj...
Lajme

Haradinaj i quajti hajna të “Prontos”, vjen reagimi i PDK’së

Pas deklaratave që Ramush Haradinaj i ka dhënë për PDK-në, duke i quajtur hajna të “Prontos”, ka ardhur reagimi nga partia e Veselit. Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyqi ka ironizuar me këtë deklaratë të Haradinajt. Reagimi i plotë: Sa here qe flet Ramush Haradinaj, banori i lagjes marigona, i vetquajtur...
Lajme

Haradinaj: Pas mandatit si president nuk kthehem më në AAK

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe njëherë ka përsëritur se kandidatura e tij për president të vendit është e duhur dhe e drejtë. Ai ka thënë se synon që për këtë pozitë të merren vesh me partitë e tjera në mënyrë që të mënjanohen zgjedhjet e...
1 2 3 4 78
Page 2 of 78