archiveRamush Haradinaj

Sporti

Haradinaj me familje në stadium për ndeshjen Kosovë-Angli

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se do të jetë në stadiumin “Fadil Vokrri” bashkë me gruan e tij Anitën dhe fëmijët, për të parë nga afër ndeshjen Kosovë-Angli, njofton Klan Kosova. “Kosova dhe Shqipëria presin në shtëpi miq të mëdhenj, Anglinë dhe kampionin aktual botëror Francën. Pavarësisht rezultatit,...
Lajme

Ramush Haradinaj: Luan, lufta për liri vazhdon përjetësisht

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj në 45 vjetorin e lindjes së vëllait të tij, heroit Luan Haradinaj ka uruar për ditëlindjen, duke kujtuar edhe rënien e tij për atdhe. "Luan, urime ditëlindja. Para 23-vjetësh ke ra për Atdhe, si 23 vjeçarë. Sot, Luani i ri është në rreshtin e ushtrisë...
Lajme

Haradinaj: Kosova ka ushtrinë më të re sipas modelit të NATO’s

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se tashmë me inkuadrimin e 337 ushtarëve të rinj, Kosova ka ushtrinë më të re sipas modelit të NATO-s. Përmes një postimi në llogarinë e tij në facebook, Haradinaj, ka theksuar se Ushtria e Kosovës, është e përkushtuar për sigurinë në vend, stabilitetin...
Lajme

Haradinaj: Serbia duhet ta ndalë këtë çmenduri para se të bëhet vonë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se armatosja e vazhdueshme e Serbisë me pajisje ushtarake nga Rusia dhe Kina është kërcënim i drejtpërdrejtë për Kosovën. Haradinaj në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se Serbia duhet ta ndalë këtë çmenduri para se të bëhet vonë....
Lajme

Haradinaj optimist, përmend kohën kur liberalizohen vizat

Derisa shteti francez vazhdon të deklaroj se Kosova duhet të jap rezultate të prekshme në luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit, në mënyrë që qytetarët të lëvizin lirshëm, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj vazhdon të besoj se liberalizimi i vizave do të ndodhë në dhjetor. Haradinaj thotë se  gjasat...
Lajme

Haradinaj: Nuk e di çka të bëjë me PSD’në

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk e di se si do të vazhdojë bashkëpunimi me Partinë Socialdemokrate me të cilën ka pasur koalicion parazgjedhor. Haradinaj në një deklaratë për KosovaPress, tha se si subjekt politik i kanë ofruar bashkëpunim PSD-së por që ende...
Lajme

“Na kemi shpresu që PSD i mbledh votat, ata kanë shpresu te ne”

Kryetari i AAK-së dhe njëherazi kryeministër në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se Aleanca ka fituar rritje në zgjedhjet e 6 tetorit, e cila ka marrë 100 mijë vota. “Jemi shumë falënderues votuesve pasi asnjëherë s’kemi pas këtë rezultat për koalicion AAK-PSD”, ka thënë ai në Pressing. Ai tha se...
Lajme

E kërcënoi me gjykatë, Ramush Haradinaj i reagon Edi Ramës

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka reaguar pasi shefi i ekzekutivit shqiptar, Edi Rama, njoftoi se do të ngrejë një padi ndaj tij për deklaratën e bërë pak ditë më parë, ku shprehej se së bashku me presidentët Hashim Thaçi dhe  Aleksandër Vuçiç, Rama do të ndante 10 miliardë euro në...
Lajme

Rama shpërthen ndaj Ramush Haradinajt: Do ta padis në gjyq

Rama ka thënë fjalë të vrazhda për Ramush Haradinajn, duke paralajmëruar edhe padi ndaj tij. ”Tani me kryeministrin në largim, del tjetri gogja burrë, që këta do të ndanin 10 miliardë, hedh cdo ditë shifra. Me këta ka vetëm një mënyrë dhe unë kam iniciuar do t’i mbledh të gjitha,...
1 2 3 48
Page 1 of 48