archiveRamush Haradinaj

Lajme

Haradinaj kundër zgjedhjeve të parakohshme

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka hedhur poshtë mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme, pas shkarkimit të Qeverisë Kurti. Sipas Haradinajt, edhe qeveria u shkarkua shumë shpejt, por edhe mbajtja e zgjedhjeve parlamentare do të ishte po ashtu shpejt. “Edhe zgjedhjet janë një opsion. Edhe qeveria u rrëzua shpejt,...
Lajme

Ramush Haradinaj: Albin Kurti i ka dy shtëpi në lagjen Marigona

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur në Interaktiv edhe për këshilltarin kryesor të kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, që është Luan Dalipi. Haradinaj tha se Dalipi është një njeri i akuzuar për korrupsion, madje tha se ai ka tri shtëpi në lagjen Marigona, dhe se dy prej tyre janë...
Lajme

“Kurti do të na bjerë në dy gjunjë mua e Dautit”

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, parashikon se kreu i Lëvizjes Vetëvendosje do t’i “bie në gjunjë” atij dhe AAK-së për bashkëpunim në të ardhmen. Në një intervistë për Insajderin, Haradinaj ka deklaruar se Kurti do t’i kërkojë bashkëpunim AAK-së, ashtu siç i kishte kërkuar Isa Mustafës dhe LDK-së pas zgjedhjeve...
Lajme

“Kam besim të plotë se nuk do të ketë boshllëk qeverisës”

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se sot deputetët e Kuvendit të Kosovës, me 82 vota përkrahën mocionin e votëbesimit. “Ky është një vërtetim se Kushtetuta dhe Kuvendi në Kosovë funksionojnë, dhe se shteti i Kosovës rreshtohet me vlerat më sublime të demokracisë”. “Kam besim të plotë që institucionet...
Lajme

Haradinaj: Kosova sot pësoi nga pandemia, por edhe nga keqmenaxhimi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës thotë se qeveria në ikje po zgjedh të vë në rrezik popullin duke refuzuar qasjen e jashtëzakonshme në këtë situatë pandemike. Ramush Haradinaj thotë se Kosova sot pësoi nga pandemia, duke përmendur viktimën e parë si shkak i virusit COVID-19, ai ka akuzuar...
Lajme

Haradinaj: Qeveria në ikje po largohet me turp

Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se me hqjen e tarifës për lëndën e parë, Kosova humbi plotësisht kreditin te partnerët ndërkombëtarë, e posaçërisht te Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas Haradinajt, qeveria në ikje po largohet me turp, shkruan Gazeta Sinjali. “Me këtë e...
Lajme

Haradinaj: Kurti ka marrëveshje me Vuçiqin, për heqjen e taksës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka kundërshtuar edhe sot paralajmërimin e Albin Kurtit për heqjen e taksës ndaj Serbisë. Sipas tij, veprimi i qeverisë “Kurti” pa kushte është një kundërvlerë për Kosovën. Haradinaj theksoi se Kurti po i bën nder Vuçiqit për zgjedhjet që pritet...
1 2 3 52
Page 1 of 52