archiveQKUK

Lajme

Vdes një 70-vjeçar në QKUK

Ka vdekur një person, i cili ishte lënduar ditë me parë në një aksident trafiku. Viktima B.H mashkull, 70 vjeçar, ishte duke u trajtuar në QKUK, pas aksidentit më datë 11 korrik 2020, në rrugën e “Adriatikut” në Mitrovicë. Lajmin per Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin...
Lajme

24 të infektuar me COVID në gjendje të rëndë, 208 po mbahen me oksigjenoterapi

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njoftoi se 24 pacientë tëinfektuar me Koronavirus, vazhdojnë të jenë në gjendje të rënduar, nën përkujdesje intensive mjekësore. Sipas njoftimit, në kuadër të klinikave të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe spitaleve të përgjithshme në Kosovë aktualisht janë duke u mjekuar...
Lajme

282 pacientë me COVID-19 po marrin trajtim spitalor në Kosovë

Gjithsej 282 pacientë të infektuar me Koronavirus, po trajtohen në klinikat e QKUK-së dhe 7 spitalet e përgjithshme në Kosovë. Kështu bëri të ditur për gazetën Objektiv, ushtruesi i detyrës së drejtorit të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, bazuar në raportin 24 orësh. “Në QKUK janë 160 pacientë,​ kurse 122 në spitalet...
Lajme

Njoftim i rëndësishëm nga QKUK

Në lidhje me raportimet e disa medieve se ka pasur probleme dhe rënie të sasisë së furnizimit me oksigjen në Objektin e Mjekësisë Sportive, Shërbimi Spitalor dhe Klinik Univeristar i Kosovës, njofton se furnizimi me oksigjen në klinikat e QKUK-së, përfshirë edhe këtë objekt është nën monitorim dhe mbikëqyrje të...
1 2 3 4 5 9
Page 3 of 9