archiveQKUK

Lajme

COVID-19, vjen lajmi i fundit nga QKUK

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet regjionale janë duke u trajtuar 626 pacientë, prej tyre 432 të konfirmuar me COVID-19, transmeton Klan Kosova. Ndërsa 389 prej tyre janë në oksigjeno-terapi. Sipas raportimeve të klinikave të QKUK-së dhe të spitaleve të përgjithshme, 19 prej tyre janë në respiratorë...
Lajme

428 pacientë me COVID-19 të shtrirë në spitale

Numri i personave të infektuar me coronavirus por edhe atyre që po trajtohen në klinikat e QKUK-së dhe Spitalet regjionale, dita ditës është duke u rritur. Sipas njoftimit nga SHSKUK-ja, në klinikat e QKUK-së dhe spitalet regjionale janë në trajtim 615 pacientë, prej tyre 428 të konfirmuar me COVID-19. Në...
Lajme

Ky veprim i infermieres së QKUK’së ka prekur të gjithë

Infermierët e Kosovës pothuajse që 6 muaj janë në vijën e parë të frontit në luftë me COVID-19. Në një fotografi që po qarkullon në rrjete sociale, shihet Infermierja Shqipe Kadriu duhet e shtrydhur bluzën e saj nga djersët dhe puna. Fotografinë e ka shpërndarë Aktorja Aurita Agushi. E postimi...
Lajme

Ky është lajmi i fundit nga Klinika Infektive në QKUK

Gjithsejtë 926 persona po trajtohen për COVID-19 në spitalet në Kosovë. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK). Sipas njoftimit të SHSKUK-së, 448 prej tyre janë të konfirmuar me koronavirus. Në respiratorë janë 20 pacientë, në CPAP 22 pacientë, ndërsa 390...
Lajme

Drejtoresha e Endokrinologjisë: S’ka me ju ra në mend ekonomia e as kafiqat! Keni me lyp karantinën!

Drejtoresha e Endokrinologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Venera Berisha-Muharremi, u është drejtuar qytetarëve duke iu thënë se kur të mbesin që të trajtohen nëpër oborre të spitaleve pa mjekë e infermierë, nuk do të iu bie ndërmend për ekonomi e kafene. Thotë se atëherë do ta kërkojnë vetë...
Lajme

Anesteziologët ikin nga QKUK’ja

Tre anesteziologë e kanë lëshuar punën të hënën në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Këtë e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, Nehat Baftiu, drejtor i Klinikës së Anesteziologjisë dhe Mjekimit Intensiv. Ai tha se rritja e numrit të të sëmurëve me COVID-19 (sëmundja që e shkakton coronavirusi),...
1 2 3 4 9
Page 2 of 9