archiveQKUK

Lajme

S’ka më gjumë për mjekët, QKUK do t’i heq shtretërit nga zyrat

Drejtoria e SHSKUK-së po planifikon t’i heq shtretërit nga zyrat e mjekëve nëpër reparte e klinika. Drejtoria e Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës ka ndaluar blerjen e shtretërve për zyrat e mjekëve nëpër reparte e klinika, shkruan Gazeta Shneta. Burime të Gazetës brenda drejtorisë bëjnë të ditur se po...
Lajme

Ambasada turke: Gjendja e ambasadores Kiliç është stabile

Gjendja e ambasadores turke, Kivilcim Kiliç, është stabile pas aksidentit ku u përfshi eskorta e saj në fshatin Slivovë të Gjilanit. Ajo tashmë ka marrë trajtimin e duhur mjekësor. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën, Ambasada e Turqisë në Kosovë. Ndryshe nga ky aksident kanë ndërruar jetë tre persona...
Lajme

Ambasadorja turke ka pësuar lëndime serioze trupore

Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç është bërë pjesë e një aksidenti të trafikut në fshatin Mramor. Kiliç ka pësuar lëndime trupore dhe është duke marrë ndihmë mjekësore në QKUK. Për gjendjen e ambasadorës ka folur për Express Avdush Bajgora shef i repartit të Emergjences në QKUK. Ai ka...
Lajme

Kadri Veseli në QKUK, pas aksidentit të ambasadores turke

Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka shkuar pran Klinikës Emergjente në QKUK për t’u interesuar për gjendjen shendetësore të ambasadores, Kivilcim Kiliç. Ambasadorja turke në Kosovë është lënduar nga aksidenti që ndodhi sot pasdite në fshatin Mramor, si pasojë e të cilët humbën jetën tre persona. Rikujtojmë, që për gjendjen e Kiliç...
Lajme

Ambasadorja turke është e lënduar, ndodhet në QKUK

Eskorta e ambasadores turke në Kosovë, Kivilcim Kiliç, është përfshirë në një aksident komunikacioni, para pak minutash, në rrugën Prishtinë-Gjilan. Burimet nga Ambasada Turke kanë konfirmuar për Klan Kosovën lajmin duke shtuar se ambasadorja Kiliç nuk ka pësuar lëndime nga ky aksident. Megjithatë, ajo, sipas këtyre burimeve, ndodhet nën kujdesin...
Lajme

Vdes edhe personi i tretë nga aksidenti tragjik në Mramor

Ka ndërruar jetë edhe personi i tretë nga aksidenti në magjistralen Prishtinë- Gjilan, saktësisht në fshatin Mramor, ku është përfshirë edhe eskorta e ambasadores turke në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti. “Ne ora 18:25 kemi pranuar informatën nga QKUK, se ka...
Lajme

Mrekulli ndodh në QKUK

Gjatë 24 orëve të fundit, në QKUK kanë lindur 31 foshnje. Një nënë ka lindur trinjakë, raporton Gazeta Express. Nga numri i përgjithshëm i foshnjave 12 janë femra dhe 17 meshkuj. Ndërkohë, 13 gra janë bërë nëna për herë të parë. “Një lindje me trinjakë në QKUK. Në 24-orët e...
Lajme

“Mashallah”, për 24 orë lindin 31 fëmijë në QKUK

Numri i lindjeve në vendin tonë, çdo ditë është me dhjetëra. Disa prej tyre kryhen me proceset normale, kurse disa me prerje cezariane. Reparti i Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ardhur në jetë 31 fëmijë, transmeton Indeksonline. Prej...
1 9 10 11 12
Page 11 of 12