archiveQeveria

Lajme

Kush e ka vendosur flamurin e UÇK-së në oborrin e Qeverisë?

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Faton Klinaku, është deklaruar pas disa raportimeve se është larguar flamuri i UÇK-së nga shtizat që ndodhen para hyrjes së Qeverisë. “Asnjëherë dhe nga asnjë qeveri nuk është vendosur flamuri i UÇK-së në ndërtesën e saj, por janë vendosur flamuj të tjerë qofshin...
Lajme

Kurti: Qeveria po rehaton njerëz në grupe negociatore

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar materialin e Qeverisë Haradinaj, që sipas tij, nga ky material i drejtohet butësisht Serbisë. Kurti në një konference për media të thirrur në selinë e LVV-së tha se ky dokument mund të mendohet se është shkruar një shtet që nuk e njeh...
Lajme

Qeveria mund ta rrit masën ndaj produkteve të Serbisë e Bosnjës

Kosova sot dështoi të anëtarësohet në INTERPOL, e gjithë kjo ndodhi “falë” lobimit të pareshtur të Serbisë. Pas bllokimit që i bëri Serbia, Kosova ka diskutuar për të rrit masë e 10 për qindëshit ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës. Kjo është thënë nga burimet e lajmi.net brenda...
Lajme

Edhe një ministër i shtohet qeverisë, mësoni se kush është ai

Qeveria “Haradinaj” pritet që sot edhe zyrtarisht të emërojë ministrin e ri të Punëve të Brendshme. Ekrem Mustafa, i cili vjen nga qyteti i Ferizajt do ta zë vendin e ministrit aktual, Bejtush Gashi që sot pritet të shkarkohet, transmeton Indeksonline. Mustafa e Gashi që të dy vijnë nga partia...
Lajme

Ndërmarrjet shoqërore po uzurpohen nga shteti

Qeveria e Kosovës me vite të tëra ka shfrytëzuar ndërtesën e ish-ndërmarrjes shoqërore “Bankos”, që gjendet në sheshin “Skënderbeu” në kryeqytet, për nevoja të veta pa pasur kontratë për shfrytëzimin e saj, duke mos paguar asgjë për këtë. Kjo pronë, e cila është nën menaxhim të Agjencisë Kosovarë të Privatizimit...
Lajme

Kuçi: Nuk kthehem për asnjë pozitë në Qeveri

Është raportuar sot se Abelard Tahiri ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministrit të Drejtësisë. Por ky lajm deri më tani mbetet i pakonfirmuar zyrtarisht pasi që as Tahiri e as zyrtarë të Qeverisë nuk e kanë konfirmuar. Po ashtu mediat kanë raportuar se pozitën e Tahirit mund ta zëvendësojë...
Lajme

Veseli po i largon njerëzit e Thaçit nga Qeveria

Kreu i PDK’së Kadri Veseli ka vendosur t’i shkarkojë tre ministra të Qeverisë së tij duke e pastruar kështu qeverinë nga njerëzit e Hashim Thacit. Ky veprim vjen pas zhvillimeve të fundjavës kur Veseli goditi Presidentin Hashim Thacin për shkak të “operacionit” të tij në Veri. Ende nuk dihet se...
1 2
Page 2 of 2