archiveQeveria Kurti

Lajme

SBAShK’u ultimatum Qeverisë: Rrogat i presim deri në ora 16:00

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka marrë vendim për plotësimin dhe ndryshimin e kalendarit të vitit shkollor 2022/2023, duke paraparë këtu zëvendësimin e orëve të pa mbajtura të mësimit gjatë grevës së mësimdhënësve në muajin shtator. Sipas vendimit të ministrisë, orët e humbura gjatë grevës do të...
Lajme

Ky është shkarkimi i rradhës nga Qeveria Kurti

Qeveria e Kosovës ka shkarkuar Shpëtim Selmanajn nga pozita e zëvendësdrejtorit për shërbime administrative-financiare në Agjencinë e Shërbimit të Navigacionit Ajror. Vendimi është marrë në mbledhjen e fundit të Qeverisë së Kosovës. Selmanaj ishte emëruar në këtë detyrë në qershorin e vitit 2018. Gjatë shërbimit të tij në këtë detyrë,...
Lajme

Memli Krasniqi: Qytetarët janë zhgënjyer nga qeveria “Kurti”

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi thotë se qytetarët janë të zhgënjyer nga qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti. “Unë konsideroj se në krejt këta muaj të qeverisjes qytetarët me të drejtë janë ndjerë edhe të injoruar edhe të zhgënjyer me qeverisjen e Albin Kurtit”, tha Krasniqi. “Tani ai i ka...
Lajme

Kurti mbledh ministrat, ky është rendi i ditës

Qeveria e Kosovës është duke mbajtur mbledhjen e radhës në formë elektronike, gjatë të cilët pritet të vendosen në votim masat e reja antiCOVID, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar një burim brenda Ministrisë së Shëndetësisë, i cili tha se ministri Arben Vitia do t’i propozojë...
Lajme

U emëruan nga Kurti, shkarkohen bordet e katër ndërmarrjeve publike

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të kryeministrit Avdullah Hoti, në pajtim me nenin 17 paragraf 1. të Rregullores së Punës së Qeverisë, ka mbajtur sot mbledhjen korresponduese (mbledhje elektronike, e 19-ta me radhë), në të cilën ka marrë vendime nga fushat e përgjegjësive të saj kushtetuese dhe ligjore....
Lajme

PSD-ja fajëson Albin Kurtin për gjendjen në Telekom

Partia Socialdemokrate e ka bërë fajtore Qeverinë Kurti për gjendjen në Telekom. Sipas PSD-së, Albin Kurti dhe ish-ministrja Hajdari duhet të përgjigjen për këtë. “Çfarë kohërash, çfarë ngjarjesh?! Sapo e kuptuam se Z-Mobile mund ta fitojë edhe një arbitrazh kundër ndërmarrjes më fitimprurëse publike, Telekomit, duke e çuar atë drejt...
1 2
Page 1 of 2