archiveQeveria e Kosovës

Lajme

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhje elektronike, u mor një vendim

Qeveria e Kosovës e ka mbajtur një mbledhje korresponduese (elektronike), në të cilën ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së huasë ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Kosovës për ndihmën makro-financiare, shkruan Gazeta Sinjali. Me miratimin e projektligjit për ratifikimin e kësaj marrëveshjeje, e cili do të procedohet për miratim në...
Lajme

Zhduket vota e 61’të nga e cila varet Qeveria Hoti

Policia e Kosovës është në kërkim të deputeti Ethem Arifi. Ndaj tij është lëshuar një fletarrest. Të premtën nuk u pa në Kuvend. Në ditën kur kolegët e tij po dikutonin në parlament, Etem Arifi mungoi. Deputeti ashkali i disa legjislaturave, është në kërkim nga policia e Kosovës, pas një...
Lajme

Qeveria pritet të vendosë për shtesat në paga për këtë sektor

Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot prej orës 11:00. Në njoftimin për medie, nuk është bërë e ditur agjenda se çfarë do të diskutohet në këtë takim. Në bazë të paralajmërimit nga mbledhja e javës së kaluar, kabineti qeveritar pritet të shqyrtojë propozim vendimin për aprovimin e shtesave mujore...
Lajme

Presidenti shkel vendimin e Qeverisë, s’bart maskë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po i vazhdon vizitat nëpër familje e qytete të ndryshme të vendit. Nga këto vizita, Thaçi po publikon edhe fotografi. Por ajo që bie sy në sy është se ai nuk po i respekton masat e Qeverisë, raporton Express. Pa dorëza e distancë fizike, presidenti...
Lajme

Qeveria do ta lejojë faljen e namazit të Kurban Bajramit

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, sot ka marrë pjesë në takimin e Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me koronavirus. Klan Kosova përmes burimeve të sigurta mëson se gjatë këtij takimi është vendosur që të lejohet falja e namazit të Kurban Bajramit. Pas takimit, Hoti ka mbajtur një...
Lajme

Kuçi kritikon Qeverinë për mënyrën e menaxhimit të pandeminë

Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka kritikuar qeverinë Hoti për mënyrën e menaxhimit të Pandemisë, duke thënë se qeveria aktuale, njëjtë sikur e kaluara, po dështon në përballjen me COVID-19. “Qytetarët e vendit janë subjekte të vetëdijshme dhe jo qenie të nënshtrueshme. Në vend se të kërcënojmë, stigmatizojmë e dënojmë...
Lajme

Këto janë masat e reja anti CoVID-19 që u miratuan nga Qeveria

Ashtu siç kishte raportuar mbrëmë gazeta Objektiv, Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për ashpërsimin e masave në mbrojtje nga virusi CoVID-19. Ndër këto masa janë edhe mbyllja e çerdheve, xhamive e kishave, lirimi nga puna i njërit prind, reduktimi i stafit, ndalimi i grumbullimit të njerëzve në hapësira publike...
1 2 3 7
Page 1 of 7