archiveQeqa Krelani

ShowBiz

Qeqa Krelani zbulon se me cilin futbollist është në lidhje!

Të dielën në emisionin Kojshia Show, i cili shfaqet në RTK, mysafirë ishin kampioni botëror në karate, Enver Idrizi, si dhe gazetarja e njohur e sportit, Qeqa Krelani, raporton Korrespodenti. Gazetarja e sporitit, Qeqa Krelani ndër të tjera, ajo foli edhe për jetën e saj private. Një nga pytjet që...
Sporti

Befason ‘Qeqa’: Ka dy lloje të referëve në Kosovë

Gazetarja dhe komentatorja kosovare, Qeqa Krelani përmes një statusi në llogarinë e saj zyrtare në ‘Facebook’ ka shkruar se në Kosovë janë dy lloje të gjyqtarëve. Ajo ka akuzuar se në vendin tonë ka referë “dallavergji dhe amatera”. Ky status i Qeqës ka ardhur pasi në xhiron e 24-t në...
Sporti

Gazetarja e sportit: E duartrokas këtë deputete që s’merr biletë VIP dhe ulet me tifozët e Kosovës!

Ndeshjet e kombëtares së Kosovës në futboll po zgjojnë interesim të madh tek gjithë sportdashësit; politikanë, artistë, etj… Tribuna VIP në stadiumin “Fadil Vokrri” si zakonisht po dedikohet vetëm për figurat politike të vendit. Mirëpo, ka edhe prej atyre që zgjedhin tribunat e ‘thjeshta’ për ta shikuar nga afër ekipin...