archivePSD

Lajme

PSD: Kurtin e përdori Astrit Deharin për vota

Në 5-vjetorin e vdekjes së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, Partia Socialdemokrate ka vendosur në ndërtesën e qeverisë citatet e kryeministrit Albin Kurti, kryeparlamentarit Glauk Konjufca, ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, që kërkonin drejtësi për Astrit Deharin para se të ishin...
Lajme

PSD-ja vendos stikersa në veturat zyrtare

Partia Socialdemokrate sot ka mbajtur aktivitet pranë Qeverisë së Kosovës për marrëveshjen tri pikëshe të arritur në Brukselpër targat e automjeteve nga Serbia. Aktivistët e PSD-së kanë vendosur stikersa(letër ngjitëse) në veturat zyrtare të Qeverisë. Po ashtu, aktivistët kanë shkruar në veturat zyrtare “KM” që nënkupton ‘Kosovska Mitrovica’ Targat me...
Lajme

Arrestohet Dardan Molliqaj dhe pesë aktivistë të PSD-së

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj dhe pesë aktivistë të këtij subjekti politik janë arrestuar pak minuta më parë, raporton Gazeta Express. Lajmin e ka konfirmuar për Express, Natyra Kuçi zëdhënëse e kësaj partie. Policia e Kosovës ka arrestuar aktivistët e PSD’së, pasi të njejtët kanë kundërshtuar paraqitjen për media të...
Lajme

Molliqaj: Kurti si Thaçi, ai me xhipa të zi, ky me xhipa të zi

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj pas një aksioni që ka pasur me subjektin e tij para Qeverisë ka folur për vizitat e liderit të LVV-së, Albin Kurtit në veri dhe Skenderaj. “Mendoj që nuk është reduktuar në atë që ndodhi atje, besoj që krejt një diskurs publik i cili po...
Lajme

Përleshje mes PSD’së dhe Policisë së Kosovës pas aksionit tek Qeveria

Partia Socialdemokrate ka mbajtur një aksion para objektit të qeverisë së Kosovës. Aty kanë shkruar parullën “Krejt dhe Drejt” është baras me “I gjithë pushteti është i sovjetëve”, shkruan Reporteri.net. Të njëjtën parullë, aktivistët e PSD-së kanë tentuar që ta shkruajnë edhe në objektin e Kuvendit por janë ndaluar nga...
Lajme

“Krejt pushteti sovjetëve”: PSD e krahason slloganin e VV’së me parullën bolshevike

Partia Socialdemokrate e Kosovës (PSD), përmes një aksioni simbolik ka reaguar ndaj slloganit të Lëvizjes Vetëvendosje “Krejt dhe Drejt” duke e krahasuar me parullën bolshevike “Krejt pushteti sovjetëve”, shkruan Gazeta Metro. Nga PSD kanë thënë se slogani i VV’së “Krejt dhe Drejtë”është përdorur para një shekulli dhe përshkruan mirë domëthënien...
Lajme

PSD’ja e Dardan Molliqajt vendos fytyrën e Kurtit në kontejnerë

Anëtarët e Partisë Socialdemokrate, përmes një aktiviteti kanë vendosur grafite me fytyrën e Albin Kurtit, te kontejnerët që gjenden në lagjen “Pejton”, në Prishtinë. Drilon Pireva, aktivist i kësaj partie, tha se ardhja e Albin Kurtit në pushtet është e rrezikshme. Ai tha se ndryshimi i paralajmëruar nga Kurti është...
Lajme

Zëdhënsja e PSD’së kritikon LDK’në e VV’në: Koalicioni i shpresës thoshin në fushatë

Zëdhënësja e Partisë Socialdemokrate, Natyra Kuçi, ka ironizuar me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjen Vetëvendosje, pas debateve në seancën e sotme të Kuvendit. “Koalicioni i shpresës” thojshin në fushatë. Përplasja e shpresës” sot”, ka shkruar ajo. Nënkryetarja e kuvendit, nga radhët e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci, e kritikoi sot kryeminsitrin...
1 2 3 7
Page 1 of 7