archiveProtesta

Lajme

Ky është numri i protestuesve kundër idesë së korrigjimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se një numër jashtëzakonisht i madh i qytetarëve janë mbledhur te Biblioteka Kombëtare për të protestuar idenë e korrigjimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë. “Jashtëzakonisht i madh numri i protestuesve që janë mbledhur tek Biblioteka Kombëtare për të protestuar kundër pazareve me Serbinë”, shkruan në...
Lajme

Albin Kurti i çon selam nga Prishtina Hashim Thaçit në Ujman

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha gjatë marshit se në ditën e protetstës kur qytetarët protestojnë për një president më të mirë, ai bënë akrobacione dhe shkon në veri. Sipas tij presidenti Thaçi është president i rrezikshëm që nuk zgjedh asgjë për të qëndruar në karrigen e tij. I...
Lajme

Ja ku janë mbledhur protestuesit e Vetëvendosjes, bëhen gati për nisje

Protesta, e cila është e paralajmëruar të fillojë nga ora 14:00 ka filluar t’i mbledh njerëzit nga qytete të ndryshme të Kosovës, para Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë. Protesta u organizua nga Lëvizja Vetëvendosje me moton “Një popull s’i nënshtrohet një njeriu”, për ta kundërshtuar idenë e korigjimit të kufijve përgjatë...
Lajme

Edhe Policia e Kosovës në “përkrahje” të protestës së sotme

Përkrahje protestës së Lëvizjes Vetëvendose kundër ideve të presidentin Hashim Thaçi për korrigjim kufiri, i kanë dhënë shume personalitete dhe figura të shoqërisë civile. Madje në krah me Abin Kurtin për këtë protestë janë edhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës, shkruan GazetaBlic. Në një nga tubimet që ishin mobilizues për...
1 4 5 6
Page 6 of 6