archiveProtesta

Lajme

Sot bëhen 21 vjet nga protestat e Lëvizjes Studentore të vitit 1997

Më 1 tetor të vitit 1997, ishte Lëvizja Studentore e atëhershme që organizoi protestat, të cilat u organizuan për të kundërshtuar pushtimin e Kosovës nga Serbia dhe kthimin e studentëve në objektet universitare, nga ku studentët ishin dëbuar nga regjimi i Slobodan Millosheviqit në fillim të viteve të 90-ta. Pos...
Albin Kurti
Lajme

Kështu e injoroi Albin Kurti ish- bashkëpartiakun e tij Fisnik Ismajli

Albin Kurti ka falënderuar të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës që morën pjesë në protestën e organizuar nga Vetëvendosje, përveç deputetit të PSD-së, Fisnik Ismalii. Në fjalimin e Kurtit ku ai ka falënderuar të gjithë qytetarët që kanë marrë pjesë në protestën e sotme të organizuar nga Vetëvendosje, rëndësi...
Lajme

Kurti i dërgon selam Thaçit: Nuk të nënshtrohemi!

Po vazhdon adresimi i deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje drejt protestuesve të cilët janë mbledhur në shesin ‘Skënderbe’ për të protestuar kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe idenë e tij që sic e kanë quajtur ata për “ndarje të Kosovës”. Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurit ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit...
1 3 4 5 6
Page 5 of 6