archiveProkuroria Themelore

Lajme

Prokuroria Themelore ngrit aktakuzë kundër këtyre 73 personave

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzën kundër 73 personave, të pandehur lidhur me rastin ‘’Karaçeva’’. “Sipas aktakuzës, të pandehurit F.L., H.K., S.K., I.S., F.K., A.K., F.Z., R.Th., S.G., S.N., Z.A., N.S., dhe F.K., akuzohen se kanë kryer veprën penale ‘’Kontrabandimi me mallra’’, nga neni 311 paragrafi 4...
Lajme

Prokuroria jep detaje si ndodhi vrasja e 19-vjeçarit në Gjilan

Prokuroria Themelore në Gjilan ka dhënë detaje përmes një komunikate për media për 19-vjecarin nga kjo komunë që ka vdekur pasi u ther me thikë, raporton Gazeta Express. “Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ju njofton se më 23 Tetor 2020, pas mesnatës, në rrugën ‘’Gjon Sereqi’’...
Lajme

Tenderët gjatë pandemisë, Prokuroria fillon hetimet ndaj Arben Vitisë

Tenderët e dhënë nga Ministria e Shëndetësisë gjatë kohës kur ajo udhëhiqej nga Arben Vitia, kanë përfunduar në Prokurorinë Themelore të Prishtinës, e cila ka iniciuar rast për ta hetuar procesin e dhënies së tyre. Prokuroria Themelore e Prishtinës ka ndërmarrë veprime për t’ju gjetur përgjigje dyshimeve të ngritura për...
Lajme

Prokuroria jep vendimin për Haki Rugovën

Prokuroria Themelore në Pejë ka propozuar masën e arrestit shtëpiak ndaj kryetarit të Komunës së Istogut, Haki Rugovës dhe zyrtarëve të tjerë të kësaj komune. Propozimi i kësaj mase u bë në seancën dëgjimore të këtij rasti që po mbahet në Gjykatën Themelore në Pejë. Të akuzuar në këtë rast...
Lajme

E tmerrshme: Ia vonoi çajin, ferizajasi bën gruan për spital

Prokuroria në Ferizaj ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit J.K, i cili e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Sipas Prokurorisë i pandehuri fillimisht e ka kapur për flokë duke e goditur për lavamani me kokë, dy-tri herë, e deri te kjo ka ardhur për shkak se e dëmtuara në...
1 2
Page 1 of 2