archivePrishtinë

Lajme

Digjen dy shtëpi në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë

Kulmi i një shtëpie ka marrë flakë nga shkaqe ende të paqarta, në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë. Në të bazë të videos që një lexues i ka dërguar redaksisë tonë, duke se flakë ka marrë edhe një shtëpi tjetër, njofton Klan Kosova. Zjarrfikësit janë në vendit e ngjarjes...
Lajme

Rrugët e Prishtinës si shtigjet e Brezovicës

Bora e madhe siç duket i ka zënë në befasi kompanitënë e pastrimit në Kosovë, sidomos në kryeqytet, raporton Korrespodenti. Disa rrugë në Prishtinë, nga bora e madhe janë shndërruar në "pista skijimi". Gjatë orëve të pasditës, nuk janë parë makina për pastrimin e rrugëve në kryeqytet. Më poshtë po...
Lajme

Një banesë përfshihet nga zjarri në Prishtinë

Një banesë në lagjen “Aktash” të Prishtinës, është kapluar nga zjarri si pasojë e ndezjes së fishekzjarrëve në ndërrimin e moteve. Nga Shërbimi i Zjarrfikësve nè Prishtinë kanë konfirmuar se tashmë janë në intervenim tek ky rast. “Jemi në intervenim në katin e nëntë, në lagjen ‘Aktash’ tek restorant ‘Rugova’”....
Lajme

Zjarr në një lokal në kryeqytet

Një lokal është përfshirë nga zjarri në rrugën “Nazik Gafurri” në Prishtinë. Rasti ka ndodhur më 24 dhjetor, në ora 23.15, njofton sot në raportin e saj të rregullt Policia e Kosovës. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore, zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin, punëtorët e...
Lajme

Një femër në Prishtinë sulmon me thikë cimeren e saj

Gjatë ditës së djeshme në Prishtinë është raportuar për një rast të veprës penale të sulmit. Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar të dyshuarën femër, pasi që e njëjta ka kanosur dhe ka tentuar ta sulmojë me thikë cimeren e saj. E dyshuara, pas intervistimit, me vendim të...
1 3 4 5 6 7 12
Page 5 of 12