archivePrishtinë

Lajme

Aksident në qendër të Prishtinës

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur pak më parë në qendër të Prishtinës. Saktësisht aksidenti ndodhi tek Mensa e Studentëve, teksa nuk dihet për persona të lënduar. Në vendin e ngjarjes kanë arritur edhe ekipet emergjente, teksa duhet përkujtuar që gjatë këtyre ditëve sa pati edhe reshje shiu është...
Lajme

Pamje të rënda: I plagosuri i shtrirë në Prishtinë

Sot rreth orës 15:00, në lagjen Arbëria në Prishtinë, ka pasur të shtëna më armë, ku si pasojë e këtyre të shtënave është plagosur një 18-vjeçar i cili menjëherë është nisur për trajtim mjekësor në QKUK. Indeksonline ka siguruar një fotografi nga vendi i ngjarjes, ku shihet viktima i rrethuar...
Lajme

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, një i plagosur

Një person ka mbetur i plagosur pas të shtënave me armë zjarri që ka ndodhur në lagjen “Arbëria” në Prishtinë. Rastin e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënëse e policisë për rajonin e Prishtinës. “Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat e...
Lajme

Aksion i policisë në kryeqytet, ka të arrestuar

Para pak çastesh ka përfunduar një aksion i policisë së Kosovës në lagjen e Spitalit në Prishtinë. Operacioni është kryer në rrugën “Muahrrem Fejza” ku është arrestuar një person. Zëdhënësja e policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë se shkak i arrestimit ka qenë armëmbajtja pa leje. “Në...
1 2 3 4 5 6 12
Page 4 of 12