archivePrishtinë

Lajme

Këto kategori janë të liruara nga pagesa në autobusët e Trafikut Urban

Ndërrmarrja e Trafikut Urban në Prishtinë ka njoftuar se cilat kategori nuk kanë nevojë të paguajnë për të udhëtuar me autobusë, shkruan IndeksOnline. Në këto kategori bëjnë pjesë: Fëmijët deri në moshën 7 vjeçare Personat me aftësi të kufizuara Veteranët me status “Veteran Luftëtarë i UÇK-së” Familjarët e dëshmorëve dhe...
Lajme

Tre persona të lënduar nga aksidenti në rrugën Gjilan-Prishtinë

Tre persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në rrugën magjistrale Gjilan – Prishtinë, në hyrje të fshatit Parallovë, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, i cili tha se në këtë aksident...
Lajme

Vdes 50-vjeçari në Prishtinë

Ka ndërruar jetë një 50-vjeçar pasi ka rënë nga lartësia e një ndërtese në Prishtinë Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci. Ai u shpreh se ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:45, në rrugën “Ilaz Kodra”. “Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes...
Lajme

Vetura godet dy këmbësorë në Prishtinë

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore, pasi që të njëjtit janë goditur nga një veturë, sot në kryqytet, shkruan Gazeta Sinjali. Nga burimet e emergjencës, Sinjali mëson se si pasojë e aksidentit këmbësoret kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor. Ngjarja dyshohet se ka ndodhur...
Lajme

Aksident në lagjen “Dardania” në Prishtinë

Një aksident trafiku ka ndodhur gjatë pasdites së sotme në lagjen “Dardania” në Prishtinë, raporton Gazeta Sinjali. Në disa pamje të dërguara nga një sinjalizues i Gazetës Sinjali shihet se aksidenti ka ndodhur në mes dy veturave dhe se policia ka dalë në vendin e ngjarjes. Sipas sinjalizuesit aksidenti ka...
Lajme

Vaksinimi fillon edhe në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”

Gjatë këtij vikendi, qytetarët e Kosovës mund të marrin vaksinën kundër COVID-19 edhe në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë kjo po bëhet në mënyrë që të zgjerohen mundësitë e vaksinimit kundër COVID-19 në sa më shumë qendra përmes ekipeve mobile. “Me qëllim të zgjerimit të...
Lajme

Aksident mes katër veturash në Pejë, Policia jep detaje

Një aksident mes katër veturash ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Prishtinë-Pejë, përkatësisht në fshatin Koreticë. Zëdhënësi i Policisë Bajram Krasniqi ka thënë për Gazetën Online Reporteri.net se deri tani asnjë person nuk ka kërkuar ndihmë mjekësore. “Rreth orës 18:00, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur...
Lajme

Me kallash në mes të rrugës plaçkitën para e armë, zbulohen deteja të reja nga ngjarja e djeshme në dalje të Prishtinës

Një automjet i një kompanie të sigurimeve që transportonte para të bankave, është sulmuar me armë zjarri të enjten në rrugën Gjilan-Prishtinë, raporton Express Mesditën e së enjtes, në fshatin Parallovë të Gjilanit, katër persona kanë ndaluar një automjet të një kompanie sigurimesh, i cili po transportonte para. Të dyshuarit...
Lajme

Grabitje e armatosur në rrugën Gjilan – Prishtinë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur para pak minutave në rrugën Gjilan – Prishtinë, në fshatin Parallovë, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali mëson se cak i grabitjes dyshohet se ka qenë një automjet që po transportonte para. Një sinjalizues ka dërguar në adresë të Sinjalit pamje nga vendngjarja, ku shihet kolona...
1 2 3 14
Page 1 of 14