archivePrishtina

Lajme

Shpend Ahmeti iu drejtohet qytetarëve të Prishtinës: Ma bëni hallall

Ish-kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ia ka dorëzuar zyrtarisht detyrën kryetarit të ardhshëm Përparim Rama. Me këtë rast, Ahmeti iu është drejtuar qytetarëve të Prishtinës duke u thënë “t’ia bëjnë hallall për idhnimet”, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Në një postim në Twitter, Ahmeti ka shkruar se ka qenë nder të...
Lajme

Gjuajtje me armë në Prishtinë, policia jep detaje

Është raportuar se persona të pa njohur kanë shtënë disa herë me armë zjarri dhe janë larguar në drejtim të pa njohur. Rasti ka ndodhur të dielën rreth orës 23 e 20 minuta në rrugën “Malush Kosova” në Prishtinë. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar katër gëzhoja. Rasti...
Lajme

Aksident trafiku në Prishtinë, ka persona të lënduar

Një aksident trafiku ka sot rreth orës 13:00 në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë, shkruan Gazeta Sinjali. ndodhur Aksidenti ka ndodhur në mes të dy veturave, ku si pasojë dy persona kanë pësuar lëndime trupore të cilët janë dërguar për tretman mjekësor. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësja...
Lajme

“Lajm i mirë për qytetarët e Prishtinës”

Daut Haradinaj ka thënë se programi i tij parasheh hapjen e dhjetë fabrikave në kryeqytet. Ai si kandidat i AAK-së për Kryetar të Prishtinës është shprehur se kjo është kërkesë për investime, njofton Klan Kosova. “Do të krijoj kushte të hapim fabrika. Në ish-Jugosllavi ka pasur thertore, përse mos të...
Lajme

Gjysma e Prishtinës në terr sot, KEDS jep sqarime

KEDS ka njoftuar se zona Prishtina II do të mbesë pa rrymë sot. Kjo për shkak të një defekti, shkruan Gazeta Express. Kështu sipas KEDS-it, pa energji elektrike do të mbesin disa lagje në Prishtinë. “Para pak minutash, një defekt i shkaktuar në daljet 10 kV të këtij nënstacioni ka...
1 2 3 7
Page 1 of 7