archivePremier League

Sporti

Vritet vëllau i yllit të njohur të Premierligës Angleze

Në orët e para të mëngjesit është ekzekutuar me armë zjarri në Francë, Christopher Aurier. Ai ishte vëllau i yllit të njohur të Tottenham, Sergie Aurier. Sulmuesi ka shkrepur disa plumba në trupin e Christopher në mëngjesin e sotëm në Toulouse, ndërsa ai vdiq më pas në spital. Christopher ka...
Sporti

Trajneri i klubit anglez telefonon Muriqin: Po të pres

E ardhmja e sulmuesit kosovar të Fenerbahces, Vedat Muriqit, vazhdon të jetë ndër temat më të spekuluara në mediumet turke. Së fundi raportohet se trajneri i West Bromit, Slaven Bilic, e ka marrë vetë në dorë detyrën për ta bindur kosovarin. Gazeta turke Fotomac raportohet se trajneri kroat i klubit...
Sporti

Lajme fantastike nga Premier League, asnjë rast i ri me COVID-19

Anglia po sheh dritë në fund të tunelit dhe tashmë është ndezur drita jeshile edhe për rifillimin e futbllit. Nga përgjigjet e ditës së djeshme, asnjë rast i ri me koronavirus nuk është shënuar në Premier League. 1195 anëtarë të kampionatit anglez i janë nënshtruar testeve për koronavirus dhe për...