archivePolonia

Lajme

Këto janë shtetet evropiane që do ta vuajnë më shumë Brexit’in

Republika Çeke, Polonia dhe Hungaria do të jenë vendet e Bashkimit Evropian që do ta ndjejnë më shumë daljen e Britanisë nga Unioni, sipas një raporti të ri të ING (Banka holandeze), kjo pasi do të prisheshin linjat e furnizimit dhe do të shkurtoheshin me 20% të ardhurat nga emigracioni....
Interesante

Shtëpitë më të çuditshme që keni parë ndonjëherë

Nganjëherë edhe planet e arkitekteve kalojnë kufijtë Në vendet e ndryshme të botës ka shumë gjëra të pazakonshme të cilat janë shumë të çuditshme për të ekzistuar. Në mesin e shumë gjërave që do të befasoheni janë edhe shtëpitë e çuditshme, të cilat bëjnë çdokënd të mendojë, “Pse pronari i...
Sporti

Polonia kampione e botës në volejboll

Polonia rikonfirmohet kampione e botës në volejboll për meshkuj, pas fitores 3-0 (28-26, 25-20, 25-23) ndaj Brazilit në finale e Kampionatit Botëror të Volejbollit zhvilluar në Itali. Skuadra polake përsëriti suksesin e 4 viteve më parë (asokohe fitoi në shtëpinë e saj), duke ngritur lart trofeun më të rëndësishëm të...