archivePolicia

Lajme

Detaje të reja tronditëse nga vrasja në Deçan

Sinjali raportoi më parë për një vrasje në Gllogjan të Deçanit. Gazeta Sinjali mëson se viktima është shoferi i autobusit ndërsa të plagosur kanë mbetur disa nxënës. “Deri më tash personat që kanë gjuajtur me armë janë ende të panjohur, ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00 dhe është sulmuar autobusi...
Lajme

Detaje për policin që dyshohet se vodhi biçikletën

Gazeta Sinjali sot raportoi se zyrtari policor, Milaim Bunjaku, i cili punon në Divizionin e Sigurimit të Ambasadës Britanike në Kosovë, dyshohet se ka kryer një rast të vjedhjes. Lidhur me rastin Inspektorati Policor i Kosovës ka dhënë detaje për Sinjalin. “Duke ju referuar kërkesës suaj ju njoftojmë se IPK...
Lajme

A po i kontrollon Policia e Kosovës të vetizoluarit?

Familja e Sheremet Danit nga komuna e Skënderajt, deri më tash ka pasur katër anëtarë të familjes të infektuar me koronavirus, të cilët tashmë janë shëruar. I kontaktuar nga Radio Evropa e Lirë, Sheremeti thotë se së fundmi, djali i tij Dibrani, ka qene i sëmurë me COVID-19. Ai ishte...
Lajme

U vra nga shoku i vëllait, detaje se si u ndez konflikti mes miqve

Pas ekzekutimit të Bujar Çelës, me 17 Shtator të këtij viti, qëndron 37- vjeçari Nuredin Dumani. Policia e Elbasanit, nëpermjet një njoftimi për shtyp këtë të premte tha se autori i dyshuar është shpallur në kërkim Bujar Çela, vëllau i të shumëkërkuarit Talo Çela, u ekzekutua me armë zjarri në...
Lajme

Në këtë komunë, shtatë policë të infektuar me Covid-19

Në Policinë e Kosovës në Mitrovicë shtatë pjesëtarë janë infektuar me koronavirus, shkruan Gazeta Metro. Zëdhënësi i Policisë Rajonale të Mitrovicës, Avni Zahiti, ka konfirmuar për Metron se shtatë rastet me Covid-19 janë në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Mitrovicë. “Në kuadër të DRP Mitrovicë, gjendja e zyrtarëve...
1 2 3 5
Page 1 of 5