archivePolicia gjermane

Lajme

Policia gjermane ndalon autobusin nga Kosova, kapen 10 persona ilegalë

Gjatë një kontrolli në një stacion në Leipheim të Gjermanisë, policia gjeti dhjetë pasagjerë në një autobus kosovar të cilët nuk posedonin leje qëndrimi. Mediat gjermane raportojnë se procedimi penal ka filluar kundër të gjithë të akuzuarve. Gjashtë të akuzuar kishin tejkaluar lejet e tyre të qëndrimit me 200 ditë,...
Lajme

Edhe një lajm i mirë nga Policia e Kosovës

Drejtori i Policisë së Kosovës Rashit Qalaj po qëndron në një vizitë zyrtare në Gjermani me ftesë të presidentit të Policisë Federale të Gjermanisë Dieter Roman. Roman dhe Qalaj janë dakorduar se bashkëpunimi bilateral mes dy policive do të rritet dhe dy institucionet do ta mbështesin njëra-tjetrën në këtë rrugëtim....