archivePolicia e Kosovës

Lajme

Aksioni “Pika” – Emrat e zyrtarëve të arrestuar

Inspektorati Policor i Kosovës në bashkëpunim me prokurorinë Speciale kanë organizuar sot në orët e hershme të mëngjesit mega aksionin “Pika|, ku kanë arrestuar 48 zyrtarë policorë dhe dy doganierë. Paparaci nga burimet ka mësuar se në mesin e të arrestuarve janë togerët Ramiz Ahmeti nga Klina, i cili punon...
Lajme

Kolona me vetura, momenti kur sillen në Inspektorat policët e arrestuar

Inspektorati Policor e ka kryer një aksion kundër zyrtarëve policorë dhe disa doganierëve me urdhër të Prokurorisë Speciale. T7 sjell pamjet nga momenti kur policët e arrestuar për “marrje ryshfeti” dhe “keqpërdorim të pozitës apo autoritet zyrtar” janë dërguar në Inspektorat. IPK tha se deri më tani janë ndaluar dhjetëra...
Lajme

Rekomandohet suspendimi i katër zyrtarëve policorë të policisë kufitare

Inspektorati Policor i Kosovës, përkatësisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve të IPK-së, i kanë rekomanduar Policisë së Kosovës suspendimin e katër zyrtarëve policorë që të gjithë punonjës në policinë kufitare në Drejtorinë Rajonale Kufitare “Veriu”. Ndaj zyrtarëve policorë është duke u zhvilluar procedurë hetimore paraprake me dyshimin se të njëjtit...
Lajme

Arrestohen dy të dyshuar për vrasjen në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me grabitjen që përfundoi me vrasje në Mitrovicë. Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se për këtë rast janë arrestuar dy të dyshuar, derisa në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar arma e përdorur në rast dhe dy gëzhoja....
Lajme

Detaje se si u vra shitësi në Mitrovicë nga dy hajna

Një grabitje e armatosur në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë, ka përfunduar me vrasje. I vdekur ka mbetur pronari i lokalit, meqenëse s’ka mundur t’iu mbijetojë plagëve të marra. Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar zëdhënësja e Spitalit të Mitrovicës, Nita Mustafa-Hakaj. “Mund të konfirmoj se një person...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Policia e Kosovës zbulon një laborator droge në këtë qytet të Kosovës

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore të Prishtinës pas një bastsije që kanë kryer në fshatin Shkabaj të Obiliqit kanë identifikuar një laborator për prodhimin e substancave narkotike. Siç njofton prokuroria, transmeton Express, laboratori është identifikuar në bodrumin e shtëpisë së një të dyshuari. “Nga bastisja e kryer...
1 2 3 4 5 35
Page 3 of 35